בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דוד לוי: 'ברק רץ לסדר ג'ובים' 
 
 
חדשות נענע 

שר החוץ לשעבר תקף את ראש הממשלה בעקבות פיטורי מנכ"ל משרד החוץ ושלושה שגרירים. בלשכת ראש הממשלה טוענים כי לא מדובר בהדחה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התנועה לאיכות השלטון עתרה הבוקר (שלישי) לבג"ץ נגד פיטוריו של מנכ"ל משרד החוץ, איתן בנצור על ידי ראש הממשלה, אהוד ברק. בעתירה נכתב כי פיטורי בנצור לא אושרו על ידי הממשלה וכי ההתפטרות נובעת מנקמנות של ברק והיא פוגעת בתרבות השלטון.

 
במקומו של בנצור, מינה ברק את ד"ר אלון ליאל,51, שעבד כ20 שנה במשרד החוץ. לאחר בחירתו של ברק ליו"ר מפלגת העבודה שימש במשך כשנתיים יועצו המדיני בהתנדבות. בנצור מועמד לכהונת שגריר ישראל באחת משלוש מדינות אירופה: בריטניה, צרפת או גרמניה. עד למינוי מנכ"ל ימלא את מקומו המשנה למנכ"ל יואב בירן.

ההתפטרות של בנצור התפרשה במשרד החוץ כמהלך של ברק לסילוק האיש שנחשב לנאמנו של שר החוץ הפורש, דוד לוי. אמש פיטר ברק את השגרירים אלי בן אלישר, אורי אורן ויצחק מאיר שמונו לתפקידיהם כמינויים פוליטיים. שני הראשונים הם מקורבים של שר החוץ הפורש דוד לוי.

עיתון "הארץ" מדווח כי שר החוץ לשעבר, ח"כ דוד לוי, תוקף הבוקר את ברק ומאשים אותו בניסיון לסדר ג`ובים למקורביו על ידי ביטול מינויים קיימים. לדברי לוי, "לבהילות ולשיטה" של ברק יש רק הסבר אחד: "אובדן עשתונות, ריצת אמוק לפני שיהיה מאוחר ורצון לסדר ג`ובים למקורבים".

 
 
קונסול ישראל במיאמי, שי בזק, מותח ביקורת על גל הפיטורים בשירות החוץ עם כניסת ראש הממשלה אהוד ברק למשרד. בראיון לגלי צה"ל טען בזק, שההדחות הפומביות פוגעות ביחסי הדיפלומטים עם ראשי המדינות, שבהן הם משרתים.

בתגובה מסרה יועצת התקשורת של ראש הממשלה, שאין מדובר בהדחות אלא באנשים שסיימו את תפקידיהם על פי חוזה ונמסרה להם על כך הודעה. "שר החוץ לשעבר דוד לוי לא עשה את החילופים, ולפיכך האנשים שסיימו את תפקידיהם יוחלפו", לשון הודעת יועצת התקשורת של ראש הממשלה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by