בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צרפת לארה"ב: אל תתערבו בענייני האיחוד האירופי 
 
 ``בוש הלך רחוק מידי``. שיראק (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בוש אמר שעל האיחוד לפתוח בשיחות לצירוף טורקיה. שיראק בתגובה: כמו שלא אתערב ביחסיכם עם מקסיקו, אל תתערבו ביחסנו עם טורקיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התנגשות המעצמות: נשיא צרפת ז'ק שיראק שלח היום (שלישי) חיצי ביקורת חריפים לעבר נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש, שהציע לאחרונה לאיחוד האירופי לקבל את טורקיה כחברה מן המניין בו. "אם הנשיא בוש אכן אמר את הדברים כפי שהבנתי אותם, אזי לא רק שהוא הלך רחוק מידי, אלא הוא נכנס לתוך טריטוריה שאינה שלו", אמר שיראק ביחס לדברי הנשיא האמריקני.

"אלה אינם מטרתו או מקומו לייעץ לאיחוד האירופי, ובתחום זה האמירה [של בוש] היא קצת כמו שאני אייעץ לאמריקנים איך עליהם לטפל ביחסיהם עם מקסיקו", הוסיף שיראק.

בתום פגישה בין בוש וראש ממשלת טורקיה, טייפ ארדואן, בסוף השבוע, שיבח בוש את טורקיה כדמוקרטיה איסלאמית למופת. בוש אמר כי "טורקיה משלימה את התאמתה לדרישות האיחוד האירופי, ולכן על האיחוד להתחיל בשיחות שיובילו לצירוף של הרפובליקה הטורקית כחברה מלאה".

הביקורת של שיראק מאיימת לצנן את היחסים בין צרפת וארצות הברית, שכבר ספגו פגיעה קשה עקב הביקורת של צרפת על המלחמה בעיראק. שיראק היה המבקר הבוטה ביותר של המלחמה אך לאחרונה נראה היה שחל שיפור ביחסים, כשצרפת תמכה בהצעה שהגישה ארצות הברית לאו"ם בנוגע לסמכות הממשלה העיראקית.

לפני כשנה וחצי האיחוד האירופי הודיע שיפתח בשיחות עם טורקיה בנוגע לצירופה לאיחוד בסוף 2004. זאת במידה וטורקיה תפעל לשיפור הדמוקרטיה, שלטון החוק, זכויות האדם, כיבוד המיעוטים והיציבות הכלכלית במדינה. עם התקרבות תאריך היעד שהציב האיחוד, שוב עולות ההסתייגויות המוכרות מפני צירוף אסיה הקטנה כחברה מן המניין באיחוד האירופי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by