בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרמטכ"ל: ועדת חוץ וביטחון פוגעת בבטחון המדינה 
 
 
חדשות נענע

יעלון אמר את הדברים בנוגע לדו"ח הוועדה הבודק את תפקוד המודיעין במהלך מלחמת עיראק. יו"ר הוועדה: הצבא לא יכול לקבוע את סדר היום של הוועדה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרמטכ"ל, רב-אלוף משה יעלון, תקף היום (שלישי) בפתח ישיבת ועדת חוץ וביטחון את יו"ר הוועדה, ח"כ יובל שטייניץ. יעלון האשים את שטייניץ באחריות למשבר האמון שפרץ ביניהם שבוע שעבר, ובידיעות התקשורתיות שהתפרסמו על המשבר.

לדברי יעלון, הדו"ח הגלוי של ועדת הבדיקה בראשותו של שטייניץ פגע בביטחון המדינה. הדו"ח עסק בתפקוד המודיעין במהלך המלחמה בעיראק. יעלון טען כי בין קציני אמ"ן לבין ועדת חוץ וביטחון ישנו חוסר אמון מוחלט. כמו כן, יעלון הדגיש כי הוא אינו מפקפק בעיקרון לפיו צה"ל צריך להיות מבוקר על ידי ועדות הכנסת, אולם על הוועדה לפעול על פי כלל אתיקה ברורים, ולשמור על כללי המשחק. "אנחנו מערכת היררכית וכל הזמנה לאנשי צבא להופיע בפני הוועדה צריכה לעבור דרכי", אמר יעלון.

לדברי שטייניץ, הצבא לא יכול לקבוע לוועדה את סדר היום. שטייניץ דחה את הסברי יעלון לגבי הסכסוך בינו לבין הוועדה, שפרץ לאחר איסור הרמטכ"ל על קצין אמ"ן להופיע בפני הוועדה. יעלון טען כי הוא מנע מהקצין להופיע כי הוועדה ביקשה ממנו להתייחס רק לחלק גלוי של הדו"ח ולא לחלק חסוי, והצבא רצה להגיב על שניהם.
 

מופז בחר לא להתערב

 
ח"כ בנימין בן אליעזר מסיעת העבודה נטש את הדיון בוועדה. "לא מקובל עלי מה שמתרחש פה", אמר בן אליעזר, "אנחנו מתעסקים בזה יותר מדי זמן. באתי לשמוע סקירה ביטחונית ולא להתעסק בשטויות האלה". עם זאת, היו גם קולות אחרים בוועדה. כמה חברי כנסת מחו על כך ששאול מופז, שר הביטחון, בחר לא להתערב בעימות. "מופז פשוט נעלם. איפה הוא היה?", שאלו הח"כים.

ח"כ רן כהן (מרצ) אמר ליעלון ולשטייניץ כי יש לגמור את העימות ביניהם. "כשנופלים קסאמים בשדרות וחיילי צה"ל נמצאים בשטח אסור שתהיה מחלוקת. צריך לשים סוף", אמר ח"כ כהן. הוא קרא לצדדים הניצים לקבל את העיקרון, לפיו הוועדה מפקחת והרמטכ"ל מאשר לקצינים להופיע. גם כהן מתח ביקורת על חוסר ההתערבות של מופז בסכסוך.

ח"כ חיים רמון (עבודה) נראה מרוצה מהעימות בוועדה ואמר שהגיע הזמן "למצות את הבירור הזה עד תום". אי אפשר להמשיך את הסאגה הזו בלי סוף. צריך ללבן את הדברים ולפתוח דף חדש", הוסיף.

גם ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) הדגיש את הצדדים החיוביים של העימות. לדבריו, מהוויכוח בוועדה "יצא רק טוב. זה לא קרב אישי, זה ויכוח עקרוני וחשוב לעתיד שיתוף הפעולה שלנו עם צה"ל".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by