בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סדאם חוסיין יועבר מחר לידי העיראקים 
 
 עלול להפוך את משפטו לקרקס תקשורתי. סדאם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

סדאם יואשם ברצח עם ובפשעי מלחמה, ויעמוד לדין בפני טריבונאל עיראקי. יחד עימו יישפטו עוד 11 מבכירי משטר הבעת'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סדאם חוסיין, הרודן העיראקי לשעבר, יועבר מחר (רביעי) לידי העיראקים. זאת חצי שנה לאחר לכידתו, ויממה בלבד לאחר שהשלטון בעיראק הועבר רשמית לידי המועצה המקומית הזמנית במדינה.

ראש הממשלה החדש של עיראק, איאד עלאווי, בישר על העברת סדאם לידיים עיראקיות במסיבת עיתונאים מיוחדת, שנערכה לרגל חילופי השלטון במדינה. לדבריו, סדאם יואשם ברצח עם ובפשעי מלחמה, ויעמוד לדין בפני טריבונאל עיראקי. יחד עם סדאם יישפטו עוד 11 מבכירי משטר הבעת', מפלגת "התחיה" העיראקית, שהופלה מהשלטון במלחמה האחרונה בעיראק.

משפטו של סדאם יתנהל באופן פומבי, והוא יזכה להגנה משפטית ללא תשלום. בארצות הברית הביעו חשש מן הרגע בו יפתח המשפט, שכן סדאם עלול להופיע במדים, ולהפוך את המשפט לכתב אישום נגד כיבוש עיראק ונגד המערב בכללותו. הופעה מסוג זה, חוששים האמריקנים, מסוגלת להצית רגשות לאומנים בעולם הערבי והמוסלמי.
 

יישאר באחריות אמריקנית

 
לפי שעה סדאם יישאר במעצר באחריות אמריקנית, אמר ראש הממשלה העיראקי. זאת משום שבעיראק אין עדיין בתי סוהר מסודרים. למרות שסדאם יועבר מחר לידי העיראקים, משפטו לא צפוי להפתח בחודשים הקרובים. "על העם להתאזר בסבלנות", אמר עלאווי.

עלאווי הוסיף ואמר כי הממשלה העיראקית רוצה להראות לעולם שהיא "מדברת ברצינות, כשהיא מזכירה את הצורך בייצוב המדינה ובקידום השלום והדמוקרטיה". "אנחנו גם רוצים להשאיר את ההיסטוריה הרעה מאחורינו ולצעוד קדימה, לאווירה של אחדות לאומית ופיוס", הוא הוסיף.

שר החוץ, סילבן שלום, אמר היום בהתייחסו להעברת השלטון לידי העיראקים: "זהו מהלך דרמטי שמאפשר לעם העיראקי לקבל את הריבונות לידיו. כולנו מקווים שהממשלה תוכל להשליט את מרותה, דבר שיגרום לכך שעמים רבים נוספים ירצו לקבל את השלטון לידיהם. אני חושב שכל עם, לא חשוב מהי דתו, רוצה לקבל חופש ולשלוט בעצמו. מדובר ברגע היסטורי שיאפשר להביא דמוקרטיזציה למזרח התיכון".

לפני שבוע העביר סדאם מכתב למשפחתו, שחלק ממנו צונזר על ידי האמריקנים. במכתב נאמר כי מצב הרוח שלו גבוה. עורך הדין הירדני של סדאם, מוחמד אל רשדאן, טען כי סדאם זוכה ליחס בלתי הולם מצד חוקריו, וכי יש לו חבורות טריות על כל הגוף. ייתכן כי משפטו של סדאם יהפך לזירה תקשורתית, בה סדאם מאשים את האמריקנים בהתעללות, והאמריקנים מאשימים אותו ברצח עם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by