בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דחלאן: אני לא מתכוון לקבל אף תפקיד בטחוני ברצועה 
 
 מסוכסך עם ערפאת. דחלאן (רויטרס)   
 
כתב נענע בשטחים

מוחמד דחלאן אמר את הדברים בראיון לתחנה הערבית "אל-ערביה". "אני לא מתכוון להיות השוט של ישראל ברצועה", אמר דחלאן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מוחמד דחלאן, השר לשעבר ברשות הפלסטינית, הודיע היום כי הוא לא מתכוון לקבל כל תפקיד בטחוני ברצועת עזה. בריאיון לתחנה הערבית "אל-ערביה" אמר דחלאן כי הוא לא מוכן לשמש כשוט של ישראל ברצועה.

דחלאן נמצא כרגע במצרים, שם הוא קיים סדרת מגעים וביניהם פגישות עם מפקד המודיעין הכללי המצרי, עומר סולימאן. בכירים ברשות סבורים כי מצרים מתכוונת לוותר על דרישתה למינוי דחלאן לאחראי הבטחון ברצועה בשל התעקשות יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לא לאפשר לדחלאן לקבל כל תפקיד.

כמו כן, המצרים חוששים שהמשבר בנושא דחלאן עלול להחריף ולסכל את התכנית המצרית והמאמצים המדיניים של מצרים באיזור. עם זאת, דחלאן ימשיך ככל הנראה לעזור למצרים ברצועה ללא קשר למשבר בינו לבין ערפאת, שמשתדל לעשות כל שביכולתו כדי להשאיר בידיו את רוב הסמכויות ברשות.

לאחרונה החריפו היחסים בין דחלאן לערפאת, לאחר שגורמים בלשכת ערפאת האשימו את דחלאן כי הוא עומד מאחורי נסיון ההתנקשות בהאני אל-חסן, יועצו הקרוב של ערפאת. אל-חסן נחשב לאחד מיריביו של דחלאן, במיוחד מאז שהוא החליף את דחלאן בתפקיד שר הפנים בממשלת אבו-מאזן.

אבו מאזן עצמו נמצא בתיאום מלא עם דחלאן, ומתעקש שלא תתקיים סולחא בינו לבין ערפאת. המצרים מנסים אמנם להרגיע את הרוחות בין ערפאת ודחלאן, אך עד כה בחוסר הצלחה. המצרים הזמינו את דחלאן ואבו-מאזן לפגישה עם ערפאת בראמללה לפני שבוע, אולם הם סירבו להגיע לפגישה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by