בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
העיתונאי מיקי רוזנטל נעצר במעלה מופז 
 
 רוזנטל: ``מופז מצניע את חלקו במאחזים הבלתי חוקיים`` (רויטרס)   
 
חדשות נענע

העיתונאי מיקי רוזנטל נעצר היום לאחר שהקים מאחז בלתי חוקי בוואדי קלט. המאחז, "מעלה מופז", הוקם לדבריו, כתחקיר לכתבה על פינוי מאחזים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשטרה עצרה היום (שלישי) את העיתונאי מיקי רוזנטל, לאחר שניסה להקים מאחז בלתי חוקי בוואדי קלט, בקירבת נווה ארז. לדבריו, מדובר כחלק מתחקיר עיתונאי לכתבה שהוא מכין, עבור תוכניתו החדשה בערוץ 2, "בולדוזר". לאחר מעצרו של רוזנטל הוחרם גם הקרוואן שהיה במקום.

המאחז, שכלל קרוואן, גנרטור ומיכל מים, כונה על ידי רוזנטל "מעלה מופז". לדבריו, משום "שמופז מצניע את חלקו במאחזים הבלתי חוקיים ורצינו להנציח את שמו".

נציגי המועצה האזורית מטה בנימין שהגיעו למקום ניסו לשכנע את רוזנטל ואת צוותו לפנות את המאחז, אך רוזנטל ענה להם כי הוא מתכוון להשאר בשטח. "במהירות הבזק מופיע הצבא והמשטרה, כלומר מאוד קשה להסתיר מאמץ כזה" אמר רוזנטל והוסיף: "אלא אם כן אתה מתאם את זה מראש, ואת זה רצינו להוכיח".

בכתבה שמכין רוזנטל הוא מבקש לעסוק בקושי הרב, לכאורה, שבפינוי מאחזים בלתי חוקיים שמקימים מתנחלים בשטחים. לדעתו, מדובר בקושי מלאכותי, שנובע משיתוף פעולה שקט בין המתנחלים ובין כוחות הביטחון והפינוי: צה"ל, המינהל האזרחי והמשטרה, ואף שיתוף פעולה עם הדרג המדיני.

בראיון לגלי צה"ל אמר רוזנטל כי "הגיע אלי מידע, שלפיו כל מה שמכונה מאחזים בלתי חוקיים הם בעצם מאושרים על ידי השלטונות: המנהל האזרחי, הצבא ובוודאי הדרג הפוליטי. סירבתי להאמין למשמע אוזני, והלכתי לבדוק את זה". לדבריו, "היד שמאשרת היא היד שמצביעה ואומרת: זה לא חוקי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by