בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נפטר הזמר אריק לביא 
 
 שיריו קיבלו מעמד של כבוד בזמר העברי. לביא (לעמ)   
 
חדשות נענע

הזמר והשחקן אריק לביא נפטר היום בבית החולים איכילוב, והוא בן 77. לביא נפטר לאחר שנאבק זמן רב במחלה קשה. הוא הותיר אחריו אישה ושתי בנות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הזמר והשחקן אריק לביא נפטר הלילה (רביעי) בבית החולים איכילוב בתל-אביב, והוא בן 77. לביא נפטר לאחר מאבק ממושך במחלה קשה. הוא הותיר אחריו אישה, השחקנית שושיק שני, ושתי בנות. הלוויתו מתוכננת להיום בשעה 18:00, בבית העלמין ירקון.

לביא נולד בגרמניה ועלה לישראל בשנת 1935, ללא הוריו. הוא גדל בקיבוץ עמק יזראל, שירת במשטרת היישובים ואף התגייס לפלמ"ח. בחייו שיתף לביא שיתף פעולה גם עם אשתו. השניים העלו יחד הצגות בידור שכתב אפרים קישון, ביניהם ערב המערכונים "הוא והיא", וההצגה "הו הו יוליה", שזכתה להצלחה רבה בשנות ה-70, בעיקר בגרמניה ובאוסטריה.

"הוא מת אחרי תקופה לא קלה. אפשר להגיד בכאב לב שנפרדנו מאחד מעמודי האש של הזמר העברי", כך אמר אתמול יענקל'ה מנדל, יו"ר אמ"י וידידו של לביא. לדבריו, לביא "היה איש שכולם אהבו לאהוב, כולם היו חברים שלו. הוא היה מעל לכל ויכוח, ותמיד היה עם חיוך על הפנים ומלא באהבה". מנדל הדגיש כי משפחת לביא ביקשה שהלוויתו תתקיים בצניעות, "כפי שהוא רצה".
 

הוי, הסלע האדום

 
לביא התחיל את חיי הבמה כחשמלאי של הלהקה הצבאית "הכרמל". לאחר שנה של עבודה מאחורי הקלעים, החליף את אחד מזמרי הלהקה שחלה באותו ערב. לביא, שידע את כל המלים בעל פה, לא חזר לאחורי הבמה, ונשאר עליה מאז.

במהלך מבצע סיני הקים היה לביא בין מקימי שלישיית "המיתרים". ההרכב יצא להופעות בפריז, שם הפיק לביא עם חבריו ללהקה תקליט אצל חברת קפיטול.

לאחר תקופתו בפריז חזר לביא ארצה, והקליט אלבום ובו שירו המפורסם ביותר, "הסלע האדום". השיר נאסר להשמעה בארץ למשך תקופה ארוכה, בטענה שמילותיו מעודדות את הנוער הישראלי לצאת באופן בלתי חוקי לפטרה.
 

קריירה קולנועית ענפה

לביא ניהל גם קריירה קולנועית ענפה. בין הסרטים בהם השתתף: "גבעה 24 אינה עונה" (1955), "חור בלבנה" (1965), "999, עליזה מזרחי" (1967), "מרגו שלי" (1969), "לופו" ו"הפריצה הגדולה" (1970), "מבצע יהונתן" (1977), "סוסעץ" (1978), "השיגעון הגדול" (1986) ו"המובטל בטיטו" (1987).

מאז שנות השישים פעל לביא במקומות שונים, מול מצלמות ועל במה, בשירה, בתיאטרון ובמשחק. בין עשרות ההצגות בהן הופיע היו גם "אמא קוראז'", "עוץ לי גוץ לי", "המלך ואני", "אופרה בגרוש", "לחיות עוד קיץ, לעבור עוד חורף", "גברתי הנאווה", ו-"קזבלן".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by