בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מבצע "מגן קדמי": פעולה נגד הקסאמים 
 
 מבצע ``מגן קדמי`` נמשך (רויטרס)   
 
חדשות נענע

צה"ל נכנס הלילה לצפון רצועת עזה. הצבא הרס את הכבישים המובילים לעיירה בית חנון, וכיתר אותה. סוללות עפר הוקמו בעיירה על מנת למנוע ירי קסאמים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כוחות צה"ל פועלים היום (רביעי) בצפון רצועת עזה ובעיירה בית חנון. הלילה הרס צה"ל את הכבישים המובילים לעיירה, וכיתר את בית חנון. צה"ל נערך בצפון הרצועה, בין העיירה למחנה הפליטים ג'בליה, במטרה למנוע את ירי רקטות הקסאם לתחומי ישראל. סוללות עפר הוקמו בתוך העיירה, גדוד שריון של צה"ל מתמקם בשעה זו באיזור, על מנת לבצע תצפיות ולהשתלט על שטחים ברצועה. הגדוד מחליף גדוד גבעתי, שהוצב בעיירה אתמול.

הפעולה, המכונה "מגן קדמי", תמשך ככל הנראה במשך כמה חודשים לסירוגין. גורמים צבאיים טענו אתמול כי מדובר בשינוי דפוסי הפעילות של צה"ל ברצועה, ולא במבצע רחב-היקף אחד. לדברי שר הביטחון, שאול מופז, צה"ל משלים עתה את ההשתלטות על מקורות השיגור של רקטות הקסאם. מופז אמר כי צה"ל יישאר בצפון הרצועה "ככל שיידרש".

עם זאת, גם לאחר שצה"ל החל במבצע "מגן קדמי" הפלסטינים המשיכו לשגר רקטות קסאם מהרצועה, וארבע רקטות נפלו אתמול באיזור שדרות. בשעה 16:00 אתמול נחתו שתיים מהרקטות באיזור, זמן קצר לאחר ביקור ראש הממשלה, אריאל שרון, בשדרות. אדם אחד נפצע קל עד בינוני ופונה לבית החולים "סורוקה". שלוש רקטות נוספות שוגרו מהלך היום, אך הן נחתו בשטחים פתוחים , ולא גרמו נזק.

בשורות הנהגת החמאס ברצועה הוכרז מצב כוננות, מחשש שצה"ל עשוי להתנקש בבכירי הארגון במקביל לפעילותו הקרקעית באיזור, בתגובה להרג שני אזרחים ישראליים מפגיעת קסאם. תחנות רדיו מקומיות ברצועה מעבירות דיווחים שוטפים על מיקומם של מסוקים ומזל"טים של צה"ל, במטרה להזהיר מבוקשים מפני תקיפות אפשריות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by