בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ פסל חלק מתוואי הגדר באיזור ירושלים  
 
 האיזון בין שיקולים בטחוניים לבין הפגיעה בזכויות הפלסטינים (ארכיון)   
 
חדשות נענע

ביהמ"ש קבע כי תוואי הגדר בעוטף ירושלים פוגע בזכויות האוכלוסיה הפלסטינית. בג"צ דורש למצוא איזון אחר בין ביטחון המדינה לזכויות אדם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ פסל הבוקר (רביעי) 30 מתוך 40 הקילומטרים של תוואי גדר ההפרדה באיזור עוטף ירושלים. בית המשפט קבע כי מערכת הביטחון לא יצרה איזון הולם בין ביטחון המדינה לבין זכויות האוכלוסיה הפלסטינית.

שופטי בג"צ אהרון ברק, אליהו מצא ומישאל חשין דנו בעתירה שהגישה מועצת הכפר בית סוריק מצפון למבשרת ציון. מבחינה פורמלית, פסיקת בג"צ נוגעת רק ל-40 קילומטרים מהגדר המתוכננת, מאזור מכבים ועד לגבעת זאב, אך פסק דין זה עשוי להשפיע על תוואי הגדר כולו.

העותרים גם טענו כי תוואי הגדר מסביב לירושלים נובע משיקולים מדיניים פוליטיים ולא משיקוליים ביטחונים. בג"צ דחה את הטענה וקבע כי למפקד הצבאי באיזור יש סמכות לבנות את הגדר במקום, אולם ביקש לבחון תוואי אחר.

פרקליטם של העותרים, עורך הדין מוחמד דחלה, אמר ב"קול ישראל" כי "זהו פסק דין חשוב שישמש אבן יסוד לכל העתירות שהוגשו נגד הגדר. העליון אומר שהצורך להגן על ביטחון מדינת ישראל הוא חיוני, אולם לא צריך לפגוע יתר על המידה בזכויות הפלסטינים הגרים באיזור". דחלה הוסיף כי "יש לזכור את העובדות הבסיסיות והן שהגדר מפרידה בין הפלסטינים לבין 50 אלף דונם של קרקעות, שחצי מהן הן קרקע חקלאית מעובדת".

בג"צ החליט שלשום להאריך בשבוע נוסף את צווי הביניים המונעים את המשך בניית הגדר באיזור בית-סירא, א-זאוויה, וא-ראם. צווי הביניים הוארכו עד למתן פסק הדין, על מנת לאפשר לעותרים לבחון את צעדיהם בעקבותיו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by