בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"החלטת בג"צ עלולה לסכן את תושבי ישראל" 
 
 הגדר ברובה גורמת לסבל. גדר ההפרדה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך אומר שר הרווחה אורלב. סמנכ"ל משרד הביטחון: זהו נזק בלתי הפיך. מצנע: בג"צ הפך לחומה האמיתית להגנה על מדינת ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פסיקת בג"צ שפסלה חלק ניכר מתוואי הגדר המתוכנן באיזור עוטף ירושלים עוררה סערה במערכת הפוליטית. שר הרווחה, זבולון אורלב, אומר כי להחלטה יש משמעויות ביטחוניות חמורות, שעלולות לסכן את תושבי מדינת ישראל וירושלים". אורלב דרש לראש הממשלה, אריאל שרון, לקיים דיון דחוף בישיבת הממשלה הקרובה על תוואי הגדר. "יש לשקול חקיקת חוק מיוחד שיבטיח את הקמת הגדר בתוואי המומלץ על גורמי הביטחון", אמר אורלב.

סגן מנכ"ל משרד הביטחון, ויקטור בר-גיל, אמר כי פסק הדין יגרום ל"נזק כמעט בלתי הפיך". ראש מנהלת פרויקט תכנון תוואי עוטף ירושלים בפיקוד מרכז אמר כי פסק הדין הוא "נצחון מוחץ לרשות הפלסטינית על ידי בית משפט ישראלי כנגד אמצעי הביטחון המינימלי שנוצר לנו". "אני לא אחראי על תכנון גדר ההפרדה. אני לא מפריד בין איש לרעהו, אני אחראי על תכנון גדר הביטחון שנועדה להגן על חייהם של תושבי ישראל", הוא הוסיף.

לעומת זאת, בצד השמאלי של המפה הפוליטית מברכים על ההחלטה. ח"כ אחמד טיבי אמר בתגובה כי מדובר בהחלטה "בכיוון הנכון". "הגדר ברובה גורמת לסבל ומאמללת את חיי התושבים. אין ספק שלפסק הדין יהיה השלכה על הקטעים הנוספים של הגדר באיזור ירושלים. הגדר מעולם לא היתה הפיתרון והיא הפכה לבעיה", אמר טיבי.

ח"כ עמרם מצנע ממפלגת העבודה אמר כי בג"צ הוכיח שוב "שהוא החומה האמיתית להגנה על מדינת ישראל, ולא אלו המשתמשים בשם הביטחון כדי לעשות דברים שלא ייעשו". "גם במדינה הנלחמת על ביטחונה בית המשפט קבע כן לגדר ולביטחון - אולם לא בתוואי עליו החליטה ממשלת ישראל", אמר מצנע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by