בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סיבת הפיטורים: סרבנות דרוזית 
 
 ליהודי זה לא היה קורה. עלא נפאע (הארון תחאוכו)   
 
הארון תחאוכו

שאלה: מדוע פיטרה חברת "תיקשוב" את העובד המצטיין שלה? התשובה: בגלל שהוא סרבן, בגלל שהוא דרוזי, ובגלל שהוא סיפר את זה לטלוויזיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עלא נפאע, דרוזי תושב בית ג'אן, היה עובד מצטיין בשירות הלקוחות של חברת "תקשוב". הוא טיפל בלקוחות עסקיים גדולים של החברה ומספר שהחל לעבור הכשרה לתפקיד ניהולי. אבל אתמול (שלישי) הוא פוטר מעבודתו, בעקבות ראיון שנתן לתחנת הטלוויזיה "אל ג'זירה", במהלכו דיבר על תופעת הסרבנות הדרוזית.

במהלך הראיון הביע נפאע, בן 27, את תמיכתו בסרבנות הדרוזית, ואמר כי הוא בעצמו לא התגייס בגלל שהוא ערבי, ולא רצה להילחם נגד "העם שלו" - הפלסטינים. המילים הללו שינו את עתידו המקצועי. לפני כשלושה שבועות, כשתקציר מהראיון שודר בערוץ 10, השעתה אותו חברת תקשוב מעבודתו.

כפי שהסבירו מנהליו של נפאע לעובד שלהם, הוא הועבר מתפקידו בשל הדרישות הביטחוניות של חברת "ארקיע" – שמולה עבד והעניק לה שירותים של תיאום הזמנות ושיווק חבילות טיסה. פיטוריו הסופיים הגיעו לאחר שסיפר על ההשעייה לעיתון הערבי-ישראלי "כל אל-ערב".

נפאע לא מבין את הנימוקים של מנהליו לפטרו. "בראיון ל'אל ג'זירה' אמרתי שאני מזדהה עם הסרבנים הדרוזים. בזמנו, כשהייתי אמור להתגייס, סירבתי וישבתי בכלא. לבסוף שוחררתי על סעיף אי התאמה. כנראה שבחברה שבה אני עובד ובארקיע הסיקו מכך שאני מהווה איום בטחוני, או שאני מחבל".

לחברת "תיקשוב" שני סניפים בארץ, בכרמיאל ובנתניה. החברה מספקת שירותים של שיווק ושירותי לקוחות עבור חברות גדולות, ביניהן "ארקיע" וקופת החולים הכללית. היא מעסיקה כ- 200 עובדים מהמגזר הערבי, הדרוזי והצ'רקסי. הנהלת החברה למדה על הראיון של נפאע לאל-ג'זירה לאחר שעובדים בחברה צפו בו, והודיעו על כך למנהלים.


עו"ד סוניה בולוס מהאגודה לזכויות האזרח מאמינה כי חברת תקשוב עברה על חוק שוויון זכויות בעבודה: "על פי החוק, אסור לפגוע במעמדו של עובד מחמת השקפות עולם פוליטיות. זו פגיעה בחופש המצפון של העובד. במקרה של עלא נפאע, ברור כי החברה נקטה בצעד עונשין על דעותיו הפוליטיות, ובמטרה לשמור על הקשרים הטובים עם לקוחותיה. על לציין שלא רק פיטורין נחשבים כפגיעה בעובד, אלא גם העברה לתפקיד אחר שיפגע בקידומו בעבודה".

מנכ"ל חברת תקשוב, שי פרץ הצליח בתגובה אחת גם להכחיש וגם לאשר את פרטי המקרה: "העובד לא דובר אמת. זה קשקוש אחד גדול. הוא לא פוטר אלא הועבר לתפקיד אחר. הוא זומן לשיחה עם מנהל החברה, וכנראה שהעובד לא ימשיך לעבוד בחברה. הוא גרם נזק גדול לחברה בכך שפנה לתקשורת במקום לבוא אל מעבידו ולפתור את בעיותיו. החברה שלנו קודם כל היא משפחה וכל בעיה נפתרת בתוכה. חברת ארקיע, שהיא לקוחה מכובדת שלנו, באה בדרישות גבוהות ובעקבות התנהגותו של העובד הוא כנראה לא ימשיך איתנו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by