בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשש למלחמה גרעינית בין הודו לפקיסטאן 
 
 
חדשות  נענע

הערכה של סוכנויות הביון האמריקניות אומרת כי הסיכויים למלחמה בין שתי המדינות שתכלול שימוש בנשק גרעיני עומדים על כחמישים אחוז

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפני מספר חודשים הצהיר נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, כי דרום אסיה היא האזור המסוכן ביותר בעולם כיום. קלינטון דיבר גם בכלליות על הסכנה הנשקפת מהפיכתן של הודו ופקיסטאן למעצמות גרעין, וניסה בכך לשכנע את מדינות העולם, ובעיקר רוסיה וסין, לפרוייקט הגנת הטילים האמריקני החדש.

רוסיה וסין המשיכו להתנגד בעקשנות לרעיון, וכל פרוייקט הגנת הטילים החדשני, בעלות מוערכת של כשישים מיליארד דולר, מוטל כרגע בספק, לאור כשלונות מספר בניסויים שנערכו בחודשיים האחרונים.

נראה כי הסוגיה כולה ירדה מסדר היום. עד היום.
 
הניו יורק טיימס מדווח היום כי הצהרותיו של קלינטון לא היו במסגרת גחמה וניסיון לשכנע בחשיבות הפרוייקט, אלא הסתמכו על הערכות של שירותי המודיעין האמריקנים.

על פי הפרסום, שירותי המודיעין מעריכים כי הסבירות למלחמה אפשרית בין פקיסטאן והודו, שתתפתח למלחמה גרעינית, גדלה באופן משמעותי.

העיתון מדווח כי גורמים בכירים ב - CIA ובארגוני הביון הלאומיים האחרים הגיעו לקונצנזוס בניתוח המצב בין שתי המדינות, לאחר בחינה מדוקדקת של המערך הגרעיני של שתי המדינות והמתיחות הגוברת בין שתיהן, בעיקר סביב המחלוקת על אזור קשמיר.

בדיקת המצב הרגיש שבין הודו לפקיסטאן החל בקיץ שעבר, לאחר שכוחות מיליטנטיים בגיבוי פקיסטאני חצו את רכסי ההרים של קשמיר לעבר אזור קארגיל שבשליטה הודית, דבר שהוביל לשבועות של לחימה בין שני הצדדים, כולל תקיפות אוויריות.

אנליסטים אומרים כי בדו"ח מודגשת החשיבות שבהרגעת הרוחות בין שתי המדינות היריבות, שמאז הכרזת עצמאותן לפני כחמישים שנה נלחמו זו בזו שלוש פעמים. עד לאחרונה המגמה העיקרית בכל הנוגע למדיניות באזור הייתה רק בניסיונות למנוע את המשך פיתוח היכולת הגרעינית של המדינות והעברת הידע למדינות אחרות.

הנשיא קלינטון קיבל לידיו את הדו"ח המפורט בחודש מרץ האחרון, לפני ביקורו בדרום אסיה. גורמים בבית הלבן אומרים כי על פי הדו"ח, הסבירות להתפרצות מלחמה כוללת בין שתי המדינות בה יעשה שימוש בנשק גרעיני, עומדת על חמישים אחוז.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by