בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"בשטחים מתקיימות שתי מערכות חוק נפרדות" 
 
 התעללות בפלסטינים לא נחקרת. אילוסטרציה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

האגודה לזכויות אזרח פרסמה את הדו"ח השנתי שלה. על הפרק: התעללויות המתנחלים בפלסטינים, ואפליה כלפי ערביי ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האגודה לזכויות האזרח פרסמה היום (רביעי) את הדו"ח השנתי שלה בנוגע לזכויות האדם. היקף הפגיעה בזכויות האדם בשטחים הגיע בשנה שעברה לשיא חסר תקדים. האגודה טוענת כי מתנחלים מתעללים בשכניהם הפלסטינים, מבלי שייעשה דבר בנידון. בדו"ח נכתב כי "בשטחים שוררות שתי מערכות חוק נפרדות ושונות".

כמו כן מתייחס הדו"ח להקמת גדר ההפרדה. האגודה טוענת כי הגדר יוצרת מובלעות בהן נכלאים אלפי פלסטינים. כמו כן מנתקת הגדר את הפלסטינים משירותי הביראות והמים שלהם. כמו כן, בדו"ח נטען כי בשל מדיניותו של צה"ל, במקרים רבים של הריגת אזרחים פלסטיניים, הוחלט שלא לפתוח בחקירה נגד האשמים.

הדו"ח גם מציין אפליה כלפי ערביי ישראל. לטענת האגודה, ישנה העדפה בולטת של יהודים על פני ערבים בהקצאת משאבי קרקע, בשל ההחלטה להעניק הנחה לחיילים משוחררים ברכישת זכויות בקרקע לבנייה. אפלייה זו בולטת במיוחד בנגב, שם מסרבת המדינה להקים כפרים בדואיים או להכיר באלו שכבר קיימים.

כלפי ערביי ישראל מופעלת גם אלימות בלתי צודקת. הדו"ח מציין כי בשנה החולפת נורו למוות בידי שוטרים שלושה אזרחים ערבים, בעודם יושבים במכוניותיהם ובלא שלשוטרים נשקפה סכנה כלשהי. כמו כן, מושפלים ערבי ישראל בבדיקות ביטחוניות ללא צורך.

גם משרד הפנים, בראשות יוסף לפיד, לא חף מאפליה. לטענת האגודה לזכויות האזרח, משרד הפנים ממשיך "בגילויים מחפירים של גזענות ואטימות, שרירות ורמיסה של שלטון החוק". תהליך קבלת האזרחות של בני זוג שאינם יהודים קשה ומפרך, וכמעט בלתי אפשרי. כמו כן "נמשך סימונם של אזרחים ותושבים 'מנועי טיפול' במשרד הפנים, באופן המונע מהם לקבל שירותים בסיסיים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by