בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בישראל חיים 350 אלף ילדים בסיכון 
 
 קרבנות התכנית שמנהיג שר האוצר, בנימין נתניהו (לעמ)   
 
חדשות נענע

כך לפי מחקר חדש הקובע עוד כי 600 אלף ילדים בישראל חיים בעוני. החוקרים טוענים שהילדים הם קורבנותיה של התכנית הכלכלית של ממשלת שרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר של מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל, קובע היום (רביעי) כי 350 אלף ילדים חיים בישראל במצב של סיכון. מתוכם, 150 אלף במצב של סיכון גבוה. המדובר, לדברי המחקר, בילדים הסובלים מהתעללות והזנחה במידה היוצרת "סכנה ישירה ומיידית לחייהם, שלומם וגופם" של הילדים.

עוד קובע המחקר כי בישראל 600 אלף ילדים החיים מתחת לקו העוני, אחוז הגבוה יותר מאחוז הילדים העניים ביוון, טורקיה ומקסיקו.

ברמת סיכון גבוהה במיוחד נמצאים 15 אלף קורבנות התעללות, תקיפה מינית והזנחה. לטענת החוקרים, ישנם 31 אלף בני נוער - 20 אלף נערות ו-11 אלף נערים - הנמצאים בהליכי התנתקות מבתיהם, ללא קבוצת תמיכה כלשהי. מספר הנערים המוגדרים כעבריינים עולה בהתמדה, והוא עומד כעת על כ-34 אלף.

המחקר מקשר ישירות בין מדיניותה הכלכלית של ממשלת שרון לבין הדרדרות מצב הילדים בארץ. זאת בשל הקיצוצים שערכה הממשלה בהוצאות החברתיות ובקצבאות הביטוח הלאומי. המחקר קובע כי מדיניות הממשלה באה לידי ביטוי בסגירת מועדוניות, מתנ"סים ומרכזי קשר להורים מכים. בין השאר, הביאה מדיניות הממשלה לקיצוץ במספר העובדים הסוציאליים, ביניהם המטפלים בנכים ובעברייני מין קטינים. המחקר מתריע מפני כוונת הממשלה להפחית את קצבאות הילדים לסכום אחיד של 144 שקלים לילד, צעד שיפגע במשפחות חלשות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by