בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי בג"ץ: שרון ייכנס דיון על תוואי הגדר 
 
 בג``ץ פסל 30 מתוך 40 קילומטרים בתוואי ``עוטף ירושלים`` (רויטרס)    
 
חדשות נענע

ראש הממשלה ייפגש מחר עם מופז ומזוז כדי לדון בהשלכות של החלטת בג"ץ לפסול חלק מתוואי גדר ההפרדה. ח"כ ארדן הגיש הצעת חוק "עוקף בג"ץ"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, ייפגש מחר (חמישי) עם שר הביטחון, שאול מופז, והיועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כדי לדון בהחלטת בג"ץ לפסול חלק מתוואי גדר ההפרדה. בג"ץ פסל חלק מתוואי גדר ההפרדה באיזור עוטף ירושלים, בטענה כי מערכת הביטחון לא יצרה איזון הולם בין ביטחון המדינה לבין זכויות האוכלוסיה הפלסטינית.

לפני הפגישה עם שרון יקיים מופז דיון עם גורמי הביטחון. בדיון תעלה שאלת ההשלכות של החלטת בג"ץ. כמו כן ייקבע בדיון לוח זמנים לתכנון תוואי חלופי.

סגן הרמטכ"ל, האלוף גבי אשכנזי, אמר כי צה"ל יפעל על פי החלטת בית המשפט ויגיש הצעה לתוואי חלופי בהקדם האפשרי. "בג"ץ אמר לנו שאנו צריכים להיות יותר מדתיים באיזון בין הצורך בתוואי ביטחוני לבין הפגיעה במרקם החיים של הפלסטינים", אמר אשכזי והוסיף: "נלמד את זה בהקדם, ונמליץ על תוואי חדש".
 

חוק עוקף בג"ץ

 
חבר הכנסת גלעד ארדן מסיעת הליכוד הגיש הצעת חוק "עוקף בג"ץ". מטרת הצעת החוק היא לאפשר את בניית גדר ההפרדה, למרות ההגבלות שנקבעו על ידי בית המשפט.

על פי ההצעה, הממשלה תכריז על הגדר כפרויקט לאומי מועדף. ועדת ערר, שתוקם על ידי שר המשפטים, תכריע בעניין ההשגות על תוואי גדר בתוך שבעה ימים.

ח"כ ארדן מציע כי בית המשפט לא יוכלו להתערב בתוואי הגדר, וכי כל ההחלטות הקודמות הנוגעות לתוואי - יבוטלו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by