בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היום שאחרי "סטירת הלחי" של בג"ץ 
 
 יתייעץ במופז ומזוז בנוגע להשלכות ההחלטה. שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בג"ץ הוציא צו ביניים להפסקת בניית הגדר באיזור הר חומה. רה"מ שרון יפגש היום עם מופז ומזוז, לדיון בהחלטת בג"ץ, הפוסלת 30 ק"מ מתוואי הגדר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"ץ הוציא היום (חמישי) צו ביניים המונע את השלמת בניית גדר ההפרדה באיזור כפר נועמן, הסמוך להר חומה בירושלים. הצו הוצא בעקבות עתירת 66 תושבים בכפר. באופן זמני, ימנע הצו מכוחות הביטחון לעצור את תושבי הכפר בשל שהייה שלא כחוק בתחומי ישראל.

היום צפויה להתקיים פגישתם של ראש הממשלה, אריאל שרון, שר הביטחון, שאול מופז, והיועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. בפגישתם ידונו השלושה בהחלטת בג"ץ, שפסל אתמול שלושים קילומטרים מתוואי גדר ההפרדה. בפגישתם ידונו השלושה בהשלכות החלטת בג"ץ, ויקבעו לוח זמנים לתיכנון תוואי חלופי לגדר.

החלק בגדר שנפסל הוא באיזור עוטף ירושלים, ולטענת בג"ץ מערכת הביטחון לא יצרה איזון הולם בין ביטחון המדינה לבין זכויות האוכלוסיה הפלסטינית באיזור. עם זאת, גורמים במערכת הביטחון הגדירו את החלטת בג"ץ כ"סטירת לחי".

גורם במערכת הביטחון אמר כי איש לא ציפה "שבית המשפט העליון יבטל כך את שיקול הדעת של המדינה, אבל אנחנו מכבדים את הפסיקה ונפעל מהר מאוד כדי לתקן את התוואי ולחזור לבניית הגדר". אל"מ במיל' דני תירזה, ראש מינהלת "קשת צבעים", שאחראי על תכנון תוואי הגדר, סיכם את הנושא ביתר חריפות כשאמר "זהו יום שחור למדינת ישראל".

אמש הגיב חבר הכנסת גלעד ארדן מהליכוד הצעת חוק "עוקף בג"ץ", במטרה לאפשר את בניית גדר ההפרדה, למרות ההגבלות שנקבעו על ידי בית המשפט. כמו כן, נשמעו קולות נוספים במערכת הפוליטית המגנים את החלטת בג"ץ, בטענה שהשלכותיה הבטחוניות הן חמורות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by