בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שני פלסטינים נהרגו מאש צה"ל 
 
 צה``ל ממשיך לפעול בצפון הרצועה. בית חנון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

צה"ל פועל מהבוקר ביריחו, בית חנון ורפיח. מקורות פלסטינים מדווחים על ילד בן 9 שנהרג ברפיח, והרוג נוסף בבית חנון. 30 פלסטינים נעצרו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כוחות צה"ל פועלים מהבוקר (חמישי) ביריחו, בית חנון ורפיח. עד כה התקבלו שני דיווחים על הרוגים הצד הפלסטיני. בבית חנון מדווחים מקורות פלסטינים על איסמעיל נבהן, פעיל חמאס שנהרג מירי צה"ל. על פי הדיווח, נבהן נהרג במהלך חילופי אש במקום. מקורות ברפיח מדווחים כי עומר מוחמד זרעאן, ילד בן תשע, נהרג הבוקר מאש צה"ל בשכונת ברזיל. הירי אירע במהלך פעילות לאיתור מנהרות להברחת אמצעי לחימה.

ביריחו פועלים כוחות גדולים של צה"ל במבצע נרחב למעצר מבוקשים. עד כה נעצרו לפחות שלושים פלסטינים מבוקשים ודרושים לחקירה על ידי כוחות הביטחון. בפעולה נעצר גם עבד אל-פתח דולה, תושב ביתוניא המעורב ברצח הנער אופיר רחום, בינואר 2001. במהלך מעצרו ניסה להמלט, אך נתפש. בעיר נחשפו מאגרים רבים של אמצעי לחימה, ביניהם אקדחים ורימוני יד.

מצה"ל נמסר כי הפעילות ביריחו מתבצעת משום שעשרות מבוקשים מסתתרים במקום, ומוצאים בו מקלט. ישראל פנתה בעבר למנגנוני הביטחון הפלסטינים, ודרשה להסגיר את המבוקשים המסתתרים בעיר, אך דרישה זו לא נענתה. בנוסף, טוענים בצה"ל, יריחו משמשת את המבוקשים למעבר בין השומרון ליהודה, ובכך הם עוקפים את מחסומי צה"ל בשטחים.

הלילה נעצרו ברמאללה שלושה מבוקשים. בבית חנון אתמול עקרו דחפורי צה"ל עשרות עצי זית. מדובר צה"ל נמסר כי פעולות ה"חישוף" נעשות באיזורים מהם נורו טילי קסאם לעבר ישראל.
 

צה"ל סגר מחסומים צפונית לירושלים

 
בתוך כך, פלסטינים ירו הבוקר פצצת מרגמה לעבר ישוב ישראלי בצפון רצועת עזה. בתקרית נוספת, ירו פלסטינים טיל נ"ט לעבר מוצב צה"ל בגוש קטיף. בשתי התקריות לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

כוחות של צה"ל והמשטרה סגרו את המחסומים קלנדיה וא-רם, צפונית לירושלים, זאת בשל התרעות שהתקבלו במערכת הביטחון על כוונת מחבלים להוציא מהאיזור פיגועים בשטח ישראל. הכוחות החלו לערוך סריקות באיזור.

השבוע הודיעו גורמים בכירים בצה"ל כי דפוס הפעילות הצבאית בצפון הרצועה ישתנה, ומעתה יפעלו הכוחות לסירוגין, מדי פעם ופעם, באיזור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by