בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סדאם: בוש הוא הפושע האמיתי 
 
 רזה מתמיד. סדאם חוסיין לאחר לכידתו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הסתיים שימועו של סדאם חוסיין לאחר שהוקראו לו הסעיפים בהם הואשם. בין האישומים: פשעי מלחמה ורצח עם. עיראק תדרוש עונש מוות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיים השימוע בעניינו של נשיא עיראק המודח, סדאם חוסיין, לאחר שששבעת סעיפי האישום נגדו הוקראו לו. סדאם, נכנס כבול באזיקים לאולם בית המשפט, ללא עורך דין, ונשאל לזהותו. בתגובה הוא ענה: "אני סדאם חוסיין, נשיאה של עיראק". סדאם חזר על משפט זה פעמיים. כמו כן, אמר סדאם במהלך השימוע: "זהו תיאטרון. הפושע האמיתי הוא ג'ורג' בוש". סדאם הגן על הפלישה לכווית לפני 14 שנה, כשהוא מכנה את הכוויתים "כלבים", וטוען כי הפלישה נועדה להגן על האינטרסים של העם העיראקי.

השימוע התקיים באחד מהארמונות לשעבר של סדאם. סדאם מואשם, בין השאר בפשעי מלחמה, רצח עם ופשעים נגד האנושות. סדאם נאשם בהפעלת נשק כימי נגד הכורדים ב-1988, בטבח המוני של השיעים ב-1991, בדיכוי אנשי הדת במדינה, בפלישה לכווית ב-1990, ובאחריות לפרוץ מלחמת איראן-עיראק, שנמשכה שמונה שנים.

אתמול הופיע סדאם לראשונה בפני שופט בבגדאד, כשהוא רזה מתמיד. לאחר שבעה חודשים בשבי, סדאם הועבר לאחריות משפטית עיראקית, יחד עם עוד 11 מבכירי משטר הבעת'. סלאם שלאבי, אב בית הדין המיוחד ששופט את סדאם, סיפר כי הרודן המודח נראה עצבני ולחוץ כאשר הוקראו לו זכויותיו.

מעבר לשאלת האשמה - בית המשפט העיראק יצטרך להכריע בשאלת העונש שייגזר על סדאם. שר המשפטים העיראקי, מאלכ דוהאן, אמר שהממשלה תדרוש עונש מוות. לדרישה זו הצטרפה גם כוויית. בתוך כך הודיע ראש הממשלה החדש של עיראק, איאד עלאווי, כי הממשלה העיראקית החליטה להחזיר לתוקפו את עונש המוות, שבוטל עם כניסת כוחות הקואליציה למדינה.
 

ייתכן שהמשפט יהפך לזירה תקשורתית

בכירים במשטרו של סדאם, שיעמדו אף הם למשפט (רויטרס)
 בכירים במשטרו של סדאם, שיעמדו אף הם למשפט (רויטרס)   
סדאם אינו נחשב לעוד לשבוי מלחמה, אך הוא עדיין מוחזק בידי האמריקנים, זאת מאחר ובעיראק אין עדיין בתי סוהר מסודרים. משפטו יתנהל באופן פומבי, והוא יזכה להגנה משפטית ללא תשלום.

לפני שבוע העביר סדאם מכתב למשפחתו, בו נאמר כי מצב הרוח שלו מרומם. עורך הדין הירדני של סדאם, מוחמד אל רשדאן, טען כי סדאם זוכה ליחס בלתי הולם מצד חוקריו, וכי יש לו חבורות טריות על כל הגוף.

בארצות הברית הביעו חשש שסדאם עלול להגיע למשפט כשהוא לבוש מדים, ולהפוך את המשפט לכתב אישום נגד כיבוש עיראק ונגד המערב. ייתכן כי משפטו של סדאם יהפך לזירה תקשורתית, בה סדאם מאשים את האמריקנים בהתעללות, והאמריקנים מאשימים אותו ברצח עם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by