בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בליכוד מתכננים 'לקרקע' את ברק 
 
 
חדשות נענע 


רובי ריבלין: ראש הממשלה לא יוכל לצאת לקמפ-דיוויד כשרוב מוחלט של הח"כים קובע שאין לו מנדט לויתורים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר סיעת הליכוד, חבר הכנסת רובי ריבלין, יוזם תרגיל פרלמנטרי במטרה למנוע מראש הממשלה להשתתף בוועידת פסגה נוספת, אם וכאשר פסגה כזו תכונס. ריבלין הגיש אמש (שלישי) את חתימותיהם של 25 חברי כנסת, המספר הנדרש לכינוס מושב הכנסת לדיון מיוחד במהלך הפגרה.
 

עיתון "הארץ" מדווח, כי המליאה תכונס ביום שלישי הבא, והיא תדון בשני נושאים: יציאת ראש הממשלה ברק לדיונים עם הפלשתינאים בניגוד להחלטות הכנסת ותרבות השלטון של ראש הממשלה - כפי שהשתקפה בשינויים הפרסונליים שנעשו במשרדים הממשלתיים שאוישו זמנית על ידי שרי ישראל אחת.

בתום דיון הפגרה המיוחד בכוונת האופוזיציה לדרוש קיומה של ישיבת פגרה מיוחדת, שבסיומה תוכל המליאה לאשר הצעת החלטה הקובעת כי לראש המשלה אין סמכות להסכים לוויתורים מדיניים בירושלים, בבקעת הירדן ובגדה, וכי אין לו מנדט להשתתף בוועידת פסגה עם הפלשתינאים. ריבלין סבור שיעלה בידו להחתים לפחות 61 חברי כנסת על הבקשה לקיום הדיון המיוחד, ובכך לחייב את יו"ר הכנסת לקיים את הדיון המיוחד ללא דיחוי.

"ראש הממשלה לא יוכל לצאת לקמפ דייוויד לדון בוויתורים על שטחי ארץ ישראל כשרוב מוחלט של הח"כים מביע בו למעשה אי אמון, וקובע שאין לו מנדט לוויתורים. בנוסף לכך תהיה בכך גם הפרה של ההצהרה שהשמיע מעל דוכן הכנסת בעת שנבחר לתפקידו", אמר אמש ריבלין.

ריבלין הודה כי קיים קושי לתרגם את יחסי הכוחות בכנסת לגיוסם של 61 חברי כנסת לתמיכה בהצעת אי אמון בממשלה, משום שלדבריו "לא כל הח"כים רוצים לפנות את מקומם בכנסת בתום שנה אחת בלבד לכהונתם, מחשש שלא ייבחרו שוב אם הבחירות יוקדמו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by