בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק ממשיך לחלק את תיקי ש"ס 
 
 
חדשות נענע 

מחפש ממלא מקום לתפקיד שר העבודה והרווחה. עוזי ברעם כבר סירב וכעת ממתין ברק לתשובתו של רענן כהן. בישראל אחת מעריכים כי חלוקת תיקי ש"ס מעידה על כך שלא יחזרו לממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק ממשיך לחלק את תיקי ש"ס. ברק מחפש ממלא מקום לתפקיד שר העבודה והרווחה, זהו התיק השלישי מבין ארבעה תיקים של ש"ס שמועבר לשר ממפלגת העבודה. ץיק התשתיות הועבר בתחילת השבוע לשר האוצר, אברהם בייגה שוחט, ותיק הדתות הועבר לשר המשפטים, יוסי ביילין.
 

ברק נפגש אמש (שלישי) עם חבר הכנסת עוזי ברעם והציע לו להתמנות כממלא מקום שר העבודה והרווחה. ברעם סירב להצעה. ברעם אמר לברק כי הוא אינו מעוניין לשמש כממלא מקום, אלא להתמנות לשר במשרה מלאה.


ברק אינו יכול למנות שרים משום שאין לו רוב לאישור המינוי בכנסת. לפי החוק יכול ראש הממשלה למנות חברי כנסת לממלאי מקום שרים למשך שנה, בלי להזדקק לאישור הכנסת."הארץ" מדווח כי ברק וברעם סיכמו כי אם תוקם ממשלה חדשה, שתזכה לרוב בכנסת, ברעם יכהן בה כשר.

ברעם אמר היום (רביעי) בבוקר לגלי צה"ל כי יתמוך בברק בכל הקשור לנושא המדיני אך הוא לא מתכוון להיות ממלא מקום.

אחרי שברעם סירב, הציע ברק את התפקיד למזכ"ל מפלגת העבודה, חבר הכנסת רענן כהן. כהן שוקל את ההצעה בחיוב. גורמים במפלגת העבודה אומרים כי ברק מבקש למנות את כהן, למרות היחסים העכורים ביניהם, כדי להזיזו בעתיד מתפקיד מזכ"ל המפלגה.

עם כהן ישמש כממלא מקום הוא ימשיך לכהן כמזכ"ל עד שתוקם ממשלה. הוא יעזוב את המזכ"לות רק לאחר שמינויו יהפוך לקבוע.

גורמים בישראל אחת מעריכים כי חלוקת תיקי ש"ס מעידה כי קטנים הסיכויים שתחזור לממשלה. לעומת חלוקת תיקי ש"ס, את תיק החינוך שומר ברק לעצמו. בישראל אחת אומרים כי זה סימן לכך שברק מתכוון להחזיר את שריד לממשלה.

ובתוך כך גורמים בליכוד העריכו כי אם ייסתם הגולל על המשא ומתן עם הפלסטינים, לא יידחה יושב ראש הליכוד, חבר הכנסת אריאל שרון, הצעה להצטרף לממשלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by