בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מאסר על תנאי למפקד גבעתי לשעבר 

מאסר על תנאי למפקד גבעתי לשעבר

 
 
חדשות נענע

אל"מ עימאד פארס הורשע בשלושה מקרים של התנהגות בלתי הולמת. עם זאת, זוכה מאשמת תקיפה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפקד חטיבת גבעתי לשעבר, אל"מ עימאד פארס, נידון היום (חמישי) בבית דין צבאי לשלושה חודשי מאסר על תנאי למשך שנתיים ולעיכוב דרגתו בשנה. בית הדין הרשיע את אל"מ פארס בשלושה מקרים של התנהגות בלתי הולמת.

לפני כשנה התלוננו נגד פארס כמה מחייליו בטענה שהוא נהג כלפיהם בצורה פוגעת. על פי כתב האישום, סטר פארס על לחיו של נהגו, כינה שלושה מחייליו בשמות גנאי ואיים עליהם שלא יגישו תלונה נגדו. עוד מואשם פארס, כי קילל שוטר תנועה שעצר אותו ואת נהגו במחסום פתע בכניסה לבאר-שבע. בכל התלונות הללו נמצא פארס אשם.

עם זאת, בית הדין הצבאי זיכה את פארס מאשמת תקיפה. באירוע המדובר, פארס השתתף בקטטה עם שוטרים בעכו אחרי שאזקו אותו בגלל שהחנה את רכבו הצבאי על מדרכה בעכו. בית הדין קבע כי השוטרים הפעילו כוח בלתי סביר נגד פארס ופעלו בחוסר סמכות.

התביעה הצבאית דרשה את הורדתו של פארס בדרגה, אולם בית הדין הסביר כי החליט שלא לפגוע ישירות בדרגתו של פארס משום תרומתו למדינה ותמיכתה של צמרת צה"ל.

"נראה כי צמרת צה"ל סבורה שלמרות המעידות של הנאשם בתיק, הוא ראוי לקידום בתפקיד ובדרגה... איננו יכולים להתעלם מכך שהדרג המקצועי סבור שניתן להפקיד בידי הנאשם תפקיד ודרגה גבוהים יותר", אמרו השופטים.

הם ציינו עוד כי "לא ניתן להתעלם שהנאשם הציל נפשות רבות בישראל ותרם תרומה של ממש למדינת ישראל וביטחונה... התחושה של בית הדין היא שהנאשם למד את הלקח וראוי לתת לו הזדמנות נוספת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by