בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון קבע: יש לתכנן תוואי חלופי לגדר 
 
 בדיון השתתפו שרי הבטחון והמשפטים. שרון (רויטרס)    
 
חדשות נענע

בעקבות החלטת בג"ץ ביקש שרון לתכנן תוואי אחר בעוטף ירושלים. שר הבטחון והיועמ"ש נזפו באל"מ דן תירזה על הביקורת שהטיח בבג"ץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בדיון שכינס הערב (חמישי) בלשכתו בירושלים, קבע ראש הממשלה אריאל שרון שיש לתכנן תוואי חלופי לגדר ההפרדה. זאת בעקבות החלטת בג"ץ מאתמול, לפיה יש לשנות את תוואי הגדר ב"עוטף ירושלים" כיוון שהתוואי הנוכחי פוגע יתר על המידה בזכויות האוכלוסיה הפלסטינית הגרה באזור.

בדיון אמר שרון כי יש לבחון את השפעת תוואי הגדר על תנאי המחייה של הפלסטינים גם באזורים עליהם לא הורה בית המשפט ולדאוג לכך שלא יווצרו "מצבים של מכלאות פלסטיניות סגורות, כי לא הצלחנו ליצור תנאים נוחים למעברים בגדר. אנשים השקיעו הרבה במטעים האלה". עם זאת אמר שרון כי "להתחיל לעבוד מיד, בכל הכוח" על השלמת הגדר במקומות בהם אין בעיות משפטיות.

בדיון הערב השתתפו שר הביטחון, שאול מופז, שר המשפטים יוסף לפיד, היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ובכירים במערכת הביטחון והפרקליטות. ראש הממשלה דחה בדיון את הצעות שהעלו היום שרי הימין לחוקק חוק שיעקוף את החלטת בג"ץ.

קודם לפגישה בלשכת שרון, שר הביטחון נועד עם ראשי מערכת הביטחון לדיון בהחלטת בג"ץ. מופז ציין שצה"ל ומערכת הביטחון יכבדו כל החלטה של בג"ץ. הוא מתח ביקורת על אלוף משנה (במיל') דן תירזה, ראש המינהל להקמת גדר ההפרדה, שאמר אתמול בעקבות החלטת בג"ץ כי "זהו יום שחור למדינת ישראל, ההחלטה של בג"ץ היא שגיאה קריטית ואנו נשלם על זה בחיי אדם".

מוקדם יותר שיגר היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, מכתב נזיפה לתירזה. במכתב יצר מזוז נגד דבריו הקשים של תירזה וכתב: "אלה דברים קשים ובלתי נסבלים, בייחוד כאשר הם מושמעים על ידי עובד מדינה". מזוז שלח העתקים ממכתבו לראש הממשלה ולשר הביטחון, וביקש מהם להעמיד את תירזה על חומרת הדברים. מזוז גילה כי שקל לנקוט צעדים משמעתיים נגד תירזה, אך לבסוף החליט להסתפק באזהרה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by