בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה: מספר הגולשות עולה על מספר הגולשים  

לראשונה: מספר הגולשות עולה על מספר הגולשים

 
 
רויטרס

לפי מחקר שנערך בארצות הברית, הנשים מהוות 50.4 אחוזים מכלל קהילת הגולשים ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כאינדיקציה למידה בה האינטרנט התפתח משורשיו הגבריים, מראה מחקר חדש שמספר הנשים ברשת עולה על זה של הגברים, ושיעור הגולשות גדל בקצב מהיר יותר מזה של הנשים.
 
המחקר מורה על גידול משמעותי בכל קבוצות הנשים המשתמשות באינטרנט בארצות הברית, להוציא נשים בגילאים 18 עד 24, שהשימוש שלהן ברשת פחת דווקא בשנה שעברה. "לנשים בקבוצת גיל הקולג` עושה רושם שיש יותר תחום התעניינות שאינם מקוונים, ויותר עסקים שאינם מקוונים לנהל", מנסה אן ריקרט מצוות המחקר להסביר את הנתון המפתיע, "לכולם יש חיים לא מקוונים, אך כמה קבוצות גיל מוצאות את המקורות המקוונים כמשרתים טוב יותר את חייהן הלא מקוונים. לגבי קבוצת הגיל 18 עד 24, להוציא ענייני אקדמיה וקניות, הרשת אולי לא קשורה ישירות לחייהן".

הסקר, שנערך ברבע הראשון של שנת 2000, מגלה כי נשים ונערות מהוות 50.4 אחוזים מכלל קהל המשתמשים ברשת - ולראשונה בהיסטוריית האינטרנט הן עלו במספרן על זה של הגברים. גידול משמעותי במיוחד נרשם בקרב בנות העשרה. המחקר מצא, שמספר הבנות בגילאים 12 עד 17 המשתמשות ברשת צמח ב- 125 לעומת השנה שעברה. צמיחה, שהחוקרים מייחסים לאתרים המיועדים לנערות ומותאמים להן, המספקים את צורך השייכות של שלהן.

בעוד בנות העשרה מגיעות לאינטרנט מוצאות עצמן באינטרנט בשל סיבות חברתיות, ככל שהן מתבגרות, נשים עושות שימוש פרקטי יותר של הזמן בו הן גולשות ברשת ולרב נכנסות לרשת לצרכי מידע לגבי בריאות, טיפול בילד, חופשות ותכנון כלכלי.

בכל קבוצות הגיל הבוגרות, חלקם היחסי של האתרים המופעלים על ידי נשים דומה לחלקן של הנשים באוכלוסיה. עוד עולה מהמחקר, כי AOL הוא היעד החביב על הנשים מעל גיל 18, ואחריו ברשימה אתרי Yahoo ו-Microsoft. באופן כללי, אתרי קהילות נשים זוכים לפופולריות גבוהה, אך אתרי עניין-כללי, נטולי זהות מינית, זוכים לפופולריות גבוהה יותר בקרב הנשים. הפתעה אחרונה שמספק המחקר היא שגברים מהווים כ- 30 אחוזים מקהל אתרי קהילות נשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by