בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הבריטים סירבו לתקוף כוח איראני פולש 
 
 הגנרל סאנצ`ז נפגש עם השגריר האמריקני (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בתקרית שאירעה בשנה שעברה, הורה מפקד הכוחות האמריקניים בעיראק לכוחות הבריטיים לתקוף כוחות איראניים שחצו את הגבול, טוענים קצינים בריטיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המפקד האמריקני בעיראק הורה לקצינים בריטיים להתכונן למתקפה כוללת על כוחות איראניים שנכנסו לשטחים שנויים במחלוקת בעיראק, דיווח שלשום (רביעי) העיתון הבריטי דיילי טלגרף.

במהלך חודש יולי 2003, חצו כוחות של משמר המהפכה האיראני את הגבול בין איראן לעיראק, ותפסו עמדות בשטח שלטענת איראן נגזל ממנה במלחמת עיראק-איראן. מפקד הכוחות האמריקניים בעיראק, הגנרל ריקרדו סנצ'ז, הורה לכוחות הבריטיים שהיו באזור להתכונן למתקפה כוללת. הכוחות האיראניים מנו, על פי ההערכות, 125 אלף איש - גדול בכרבע מסך כל הצבא הבריטי.

הבריטים, שחששו מתוצאות בלתי צפויות והתפתחות מצב מלחמה בין בריטניה לאיראן, בה יותקפו מצד אחד על ידי האיראנים ומן העורף על ידי חמושים עיראקים, סירבו. הם העדיפו לפנות לערוצים דיפלומטיים, ואכן לאחר שיחה בין שר החוץ הבריטי לשר החוץ האיראני, הכוחות האיראניים נסוגו.

הבריטים חוששים כי כוחות משמר המהפכה מנהלים מדיניות עצמאית, שאיננה תמיד כפופה למדיניות המוכתבת מטהראן. הם ציינו כי המלחים הבריטים שנעצרו על ידי איראנים, נעצרו על ידי אנשי משמר המהפכה. המלחים טוענים כי הכוח האיראני אילץ אותם באיומים לחצות את הגבול לאיראן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by