בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נפטר השחקן האמריקני מרלון ברנדו 
 
 מרלון ברנדו ב``חשמלית ושמה תשוקה`` (מתוך כרזת הסרט)   
 
חדשות נענע

האיש ששיחק ב"הסנדק", אפוקליפסה עכשיו" ו"חופי הכרך" נפטר והוא בן 80. ברנדו, אחד מהמשפיעים בשחקני הוליווד, השאיר אחריו תשעה ילדים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שחקן הקולנוע האמריקני המפורסם, מרלון ברנדו, מת היום, והוא בן 80, בבית חולים בלוס אנג'לס. כך הודיע היום (שישי) עורך דינו בלוס אנג'לס. לא נמסרה סיבת מותו של השחקן, אך ידוע כי בשנים האחרונות לא היה ברנדו בקו הבריאות.

ברנדו, מהמוערכים בשחקנים בקולנוע האמריקני, נולד באומהה, נברסקה. אימו השחקנית חשפה אותו לעולם התיאטרון. בהיותו בן 6 עקרה משפחתו לקליפורניה. אביו ניסה לשלוח אותון לבית ספר צבאי, אולם הוא גורש ממנו, ועבר לניו יורק בגיל 19 על מנת ללמוד משחק. הוא למד אצל המורה המפורסמת למשחק, סטלה אדלר, שהצהירה כי הוא יהיה "השחקן הצעיר הכי טוב באמריקה".

סרטו הראשון של ברנדו היה "האיש", והוא עסק במשוחררי מלחמה. כבר ב-1947, כשהוא בן 23, שיחק ברנדו במחזה "חשמלית ושמה תשוקה" של טנסי ויליאמס. ארבע שנים לאחר מכן הוא שיחק את אותו תפקיד בגירסתו הקולנועית, בבימוי איליה קזאן ולצד ויוויאן לי. בסרט זה לבש ברנדו חולצת טי לבנה, וחולצה זו הפכה לסמלו המסחרי.

ברנדו כיכב בסרטים נוספים, וברובם הוא גילם את דמות הצעיר המורד. אחד מהסרטים הללו הוא "חופי הכרך" (1954), שזיכה אותו בפרס אוסקר לשחקן הטוב ביותר. היה זה פרס האוסקר הראשון שלו, למרות שהוא היה מועמד לפרס חמש פעמים בשנות ה-50 בלבד. ברנדו המשיך לשחק בתקידים ראשיים רבים, ביניהם בסרטים "ברנשים וחתיכות" ו"יוליוס קיסר".

לאחר שנים מספר החל ברנדו לגלם תפקידים מסוג אחר, אפל יותר. הוא גילם את דון קורליאונה בטרילוגיית סרטי "הסנדק" (שנות ה-70) ואת קולונל קורץ ב"אפוקליפסה עכשיו" (1979). סרטים אלו, מהמפורסמים בסרטיו, בוימו על ידי פרנסיס פורד קופולה. על משחקו ב-1972 ב"הסנדק" זכה ברנדו בפרס האוסקר, אולם הוא סירב לקבלו כמחאה על יחסה של ארצות הברית למיעוט האינדיאני.

ברנדו היה נשוי שלוש פעמים, והשאיר אחריו תשעה ילדים. הוא הופיע בכ-40 סרטי קולנוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by