בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שלום התחייב: נפנה את המאחזים הבלתי חוקיים 
 
 ביקש שארה``ב תטיל וטו על החלטות מועצת הביטחון (לעמ)   
 
חדשות נענע

נועד בוושינגטון עם היועצת לביטחון לאומי, קונדוליסה רייס. לאחר הפגישה אמר כי ישראל לא תקבל את פסיקתו של ביה"ד בהאג בעניין גדר ההפרדה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ, סילבן שלום, נפגש אמש (שישי) עם היועצת לביטחון לאומי, קונדוליסה רייס, בוושינגטון. רייס חזרה על דרישת ארצות הברית מישראל לפנות את המאחזים הבלתי חוקיים בגדה המערבית. שלום הבהיר בתגובה כי ישראל מחוייבת לפינוי המאחזים.

שלום ביקש כי ארצות הברית תטיל וטו על החלטות נגד גדר ההפרדה במועצת הביטחון של האו"ם. שלום אמר לרייס כי ידוע לישראל שהפלסטינים מתכננים "פסטיבל" אחרי פרסום החלטת בית הדין הבינלאומי בהאג בשבוע הקרוב.

בצאתו מהפגישה אמר שלום כי ישראל לא תקבל את חוות דעתו של בית הדין בהאג בסוגיית הגדר. אנחנו מאמינים שישראל יכולה להכריע בנושא הגדר בעצמה", אמר שלום בצאתו מהפגישה. "לא נקבל שום התערבות חיצונית מבית הדין הבינלאומי".

בפגישה התחייב שלום שממשלת ישראל תצביע בעד תכנית ההתנתקות המלאה לא יאוחר מה-1 במארס 2005. כמו כן, הבטיח שלום כי שאר השלבים בביצוע התוכנית יתבצעו במהירות רבה יותר. עם זאת, שלום אמר כי אם יהיו פיגועי טרור הם יסבכו את אישור ההחלטה בממשלה.

שלום אמר בפגישה כי ישראל אינה מוכנה לקבל את ההארכה בת החודשיים שמצרים העניקה לרשות הפלסטינית לביצוע הרפורמות במנגנוני הביטחון שלה. שלום הדגיש כי יש להתחיל לבצע את הרפורמות הללו כבר עכשיו. שלום אף הביע את התנגדות ישראל ל"מיני קוורטט", שלפי הצעת מצרים אמור להתכנס באוקטובר, ובו ישתתפו נציגי ישראל, הרשות הפלסטינית, ארצות הברית ומצרים.
 

האיום הגרעיני מאיראן

 
במהלך ביקורו בוושינגטון אמור שלום להיפגש גם עם מזכיר החוץ האמריקני, קולין פאוול. שלום אמור להעלות בפגישה את האיום הגרעיני מאיראן, בעקבות הודעת איראן על כוונתה לייצר צנטריפוגות להעשרת אורניום.

בשבוע הבא יבקר בישראל השר האמריקני להגנת המולדת, טום רידג'. רידג' ייפגש עם ראש הממשלה, אריאל שרון, ועם השר לביטחון פנים, צחי הנגבי. מדובר בביקורו הראשון של רידג', שמונה לתפקידו לאחר פיגועי 11 בספטמבר 2001 בארה"ב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by