בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אשקלונים נגד ערבים 
 
 נערות יהודיות מוטרדות במקומות הבילוי. הקניון באשקלון (אתר העירייה)   
 
חדשות נענע

אישי ציבור בעיר פנו לראש העיר בדרישה להרחיק ערבים ישראליים ובדווים ממקומות הבילוי בעיר. הנימוק: הם מטרידים את בנותינו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אנשי ציבור ועסקנים פוליטיים באשקלון פנו באחרונה לראש העיר, רוני מהצרי, וביקשו ממנו לפעול להרחקת מאות עובדים בדווים וערבים ישראליים ממקומות הבילוי בעיר. מהצרי פנה למפקד המשטרה באשקלון וביקש ממנו כדי לפעול כדי להגביר את תחושת הביטחון במקומות הבילוי.

את הפנייה יזמו חבר מועצת העיר, רמי גואטה, יו"ר שינוי בעיר, לאה מלול, ופיני סבח, חבר מרכז הליכוד, המתגורר בעיר. לטענת מלול, הצעירים הערבים, המועסקים על ידי קבלני בנייה בעיר, מטרידים נערות צעירות יהודיות במקומות הבילוי בעיר. לדבריה, "צריך לטפל בתופעה הזו שבנות אשקלון מתרועעות עם ערבים".

גוואטה אמר כי עדיף לפתוח את שוק העבודה לפלסטינים, משום שאלו לא יישארו ללון בעיר, אלא יחזרו לבתיהם בלילה. לדבריו, "יש כאן בעיה וצריך לפתור אותה מהר. את הדרך לפתרון הבעיה אפשר למצוא בכך שמי שעובד כאן בשעות היום, ילך ללון בביתו בשעות הערב".

הבקשה נתקלה בהתנגדות יחידה במועצת העיר, זו של אורן שני, חבר המועצה מטעם מרצ. לדברי שני, "הדברים מזכירים לי, לדאבוני הרב משטרים אחרים מזמנים אחרים. מדובר בבני אדם, שהם אזרחי מדינת ישראל, שיש להם זכויות. ככאלה, יש להם גם את הזכות הלגיטימית לבלות. מקוממת אותי ההכללה שנעשית כאן".

תנועת הנוער היהודית-ערבית, רעות סדאקה, גינתה גם היא את הקריאה "לנקות את העיר מערבים". לטענת התנועה, "היוזמה הגזענית רומסת זכויות אדם ואזרח בסיסיות ועומדת בסתירה לעקרונות הדמוקרטיה ולערכי מוסר בסיסים. התנועה קוראת למהצרי לפתוח קבוצת מפגש יהודית ערבית בעיר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by