בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הכור בדימונה - עכשיו האתר הרשמי 
 
 קשה לראות. הכור בדימונה משמאל, ובשורק מימין (אתר הוא``א)   
 
חדשות נענע

יומיים לפני ביקור שליח האו"ם, מעלה הממשלה אתר מידע על אחד האתרים הסודיים בישראל. ונשק גרעיני? אף מילה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
18 שנים אחרי ואנונו, מעניקה הבוקר (ראשון) ממשלת ישראל הצצה רשמית ראשונה למתחם הכור הגרעיני הסודי בדימונה, באמצעות אתר אינטרנט חדש.

התמונות והמילים שבאתר לא חושפות הרבה. התצלום של "הקרייה למחקר גרעיני בנגב" (קמ"ג) מציג רק דשא ומעט עצים, כשהכור עצמו מוצג ברקע. אין באתר כל תמונה של האולמות הפנימיים של אותו כור, שלפי פרסומים זרים משמש לייצור ראשי נפץ גרעיניים.

בעמוד המוקדש לקריית המחקר בנגב נכתב כי "המחקר בקמ"ג נועד להרחיב ולהעמיק את הידע הבסיסי במדעי הגרעין ובתחומים הקרובים להם ולהוות תשתית לניצול המעשי והכלכלי של האנרגיה הגרעינית ולשימוש בה".

באתר מוצג גם מידע לגבי המרכז המחקרי הגרעיני בשורק. האתר מציין כי הכור בשורק פתוח לביקורי קבוצות בתיאום מראש. הקריה הגרעינית בדימונה, לעומתו, אינה פתוחה למבקרים.

האתר מלמד כי בראש מליאת הוועדה לאנרגיה אטומית עומד ראש הממשלה, והוא האחראי על הפעולות והפיקוח על כל תעשיית הגרעין בישראל. כמו כן מופיעים באתר פרטים על בטיחות הכור, ועל בית הספר התעשייתי הממוקם במתחם הכור. בית ספר זה היה סודי עד לאחרונה, כשנחשף בתקשורת, והוא מכשיר תלמידים בכיתות י'-י"ב לעבודה בתחום הגרעין.

ביום שלישי יבקר בישראל מוחמד אל-ברדאי, יו"ר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית. גם הוא לא יזכה בהצצה לכור בדימונה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by