בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סודאן: נפרק את המיליציות בדארפור 
 
 פליטים בדארפור (רויטרס)   
 
חדשות נענע

המיליציות המוסלמיות בדארפור, האחראיות לגירושם של כמליון פליטים ולמותם של אלפים רבים, יפורקו. בינתיים, הן שודדות את הסיוע ההומניטרי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת סודאן התחייבה אתמול (שבת) לפרק את המיליציות המוסלמיות, הג'נג'אוויד, האחראיות לגירושם של כמליון פליטים מבתיהם ולמותם של רבים. ההבטחה נמסרה לקופי ענאן, המזכיר הכללי של האו"ם, בעת ביקורו בסודאן. עוד הבטיחה סודאן כי תאפשר כניסת משקיפים הומניטריים לחבל דארפור, שם אירעו רוב הזוועות.

אבל אנשי זכויות האדם הנמצאים במקום מודאגים. הם אינם בטוחים שממשלת סודאן, שהקימה את המיליציות שמהן היא מתנערת כעת, תוכל "לשלוט במפלצת שיצרה". אף שהסכם שביתת נשק הושג בין הממשלה למורדים בשבוע שעבר, אין יום בדארפור ללא הרג.

עובדי האו"ם מדווחים על המשך הפצצת כפרים, ועל כך ששיירת משאיות שהובילה סיוע הומניטרי בדארפור נשדדה באיומי נשק. הם חוששים שהמיליציות ימשיכו במסע הטיהור האתני, עם או בלי תמיכת הממשלה המרכזית בחרטום. השימוש במטוסים מעיד, עם זאת, לפחות על תמיכה ממשלתית מסוימת.

הרוב בסודאן הוא שחור ואנימיסטי, אך השלטון נמצא בידי ערבים מוסלמים, הרודפים אותם. מלחמת האזרחים התלקחה בשנה שעברה, אך בשנות הששים ותחילת שנות השבעים המלחמה התנהלה במלוא עוזה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by