בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מזוז קורא לרבנים לשמור על איפוק 
 
 קורא לרסן את ההתבטאויות. מזוז (רויטרס)   
 
חדשות נענע

היועץ יכנס דיון מיוחד במדיניות ההעמדה לדין במקרים של הסתה לאלימות וקריאות לסרבנות. ייבחנו היבטים פליליים של התבטאויות שנשמעו מפי רבנים ומנהיגי ציבור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעקבות ההסתה לאלימות הגוברת בקרב ציבור הרבנים והמתנחלים על רקע תוכנית ההתנתקות, יצא הערב (ראשון) היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בקריאה לרבנים ודרש מהם "לנקוט משנה זהירות ולרסן התבטאויות שעלולת להיות מובנות שלא כהלכה". בתוך כך קרא מזוז לרבנים לא לחדד "שלא לצורך", כלשונו, "מחלוקות ושסעים בתקופה רגישה זו".

בימים הקרובים צפוי מזוז לכנס את ראש השב"כ, אבי דיכטר, את הפרקליט הצבאי הראשי, את נציגי המשטרה ובכירים במשרד המשפטים ובפרקליטות המדינה. בכינוסם, ידון עמם מזוז על מדיניות העמדה לדין בגין השמעת דברי הסתה. בכינוסם יבחנו הגורמים השונים את היבטיהם הפליליים של ביטויי ההסתה שנשמעו לאחרונה.

בישיבת הממשלה הבוקר הזהיר דיכטר מהסלמה בקרב הימין הקיצוני. לדבריו. בכך התייחס לתקיפה של איש צבא שסייע בפינוי מכללת כהנא בתפוח, בהטלת דין רודף על מבצעי תוכנית ההתנתקות, על דבריו של ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר, אורי אליצור, ועל איומים על חיי שוטרים. אירועים אלה התרחשו בשבועות האחרונים בלבד.
 

אלף מתפללים נגד התנתקות

 
כאלף פעילי ימין התפללו היום ברחבת הכותל המערבי בירושלים, לביטול תוכנית ההתנתקות. במהלך התפילה חולקו עלונים ובהם קריאות נגד השר זבולון אורלב מהמפד"ל, אותו כינו "אסון לציבור הדתי-לאומי", ודרשו את התפטרותו. על חלוקת העלונים אחראים, כפי שעולה מן החתימה עליהם, הנוער הדתי-לאומי ו"מאוכזבי המפד"ל".

בעצרת השתתפו הרבנים הראשיים לשעבר, מרדכי אליהו ואברהם שפירא, וכן הח"כים יצחק לוי, צבי הנדל ואפי איתם.

נדחתה הצעת "חוק אחדות הצבא"

בתוך כך, דחתה היום הכנסת את הצעת "חוק אחדות הצבא" שהגיש השר לשעבר אפי איתם. משמעות דחיית ההצעה, היא הקביעה כי חיילים יוכלו לקחת חלק פעיל בתוכנית ההתנתקות, ולפנות מאחזים בלתי חוקיים, או התנחלויות העומדות בפני פינוי, זאת במידה וידרשו לכך.

"חיילי צה"ל נשבעים כדי להילחם כנגד אויבי המדינה. מתיישבי גוש קטיף אינם אויבים אלא חלוצים, ולכן כל משימת פינוי צריכה להיות מוטלת על כוחות המשטרה", אמר חבר הכנסת אפי איתם בדיון על הצעת החוק. לשוטר, אמר איתם, "יש אפשרות להתפטר מתפקידו, אם קיבל פקודה הנוגדת את מצפונו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by