בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ניו-יורק: הונחה אבן הפינה למגדלים החדשים 
 
 ``נושאים ברוח החירות`` (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בטקס שהתקיים בגראונד זירו, בהשתתפות נציגי משפחות הנספים, הונחה אבן גרניט במשקל 20 טונות, לקראת בניית זוג המגדלים הגבוה ביותר בעולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבנייה אמורה להסתיים עד 2009 (רויטרס)
 הבנייה אמורה להסתיים עד 2009 (רויטרס)   
טקס הנחת אבן פינה התקיים היום (ראשון) בדרום מנהטן, שבניו יורק, באתר ה"גראונד זירו" בו עמדו מגדלי התאומים. אבן הפינה, גרניט במשקל 20 טונות, הונחה לקראת בניית "מגדל החירות", שצפוי להיות המגדל הגבוה ביותר בעולם, בגובה של 1776 רגל (541 מטרים), שנת הכרזת העצמאות של ארצות הברית. הטקס התקיים היום לציון יום העצמאות האמריקני.
 
תוכניות המתאר טרם הושלמו (רויטרס)
 תוכניות המתאר טרם הושלמו (רויטרס)   
לצד "מגדל החירות" יוקמו גם ארבעה מגדלים נוספים. תאריך סיום בניית קומפלקס המגדלים החדשים מתוכנן לשנת 2009. אך יחד עם זאת, תוכניות המתאר של המגדלים טרם הושלמו, ועדיין אין לדעת כיצד יראה הקומפלקס עם סיום בנייתו. על אבן הפינה של הבניינים, שתוכננו על ידי האדריכל דניאל ליבסקינד, נחרתו המילים: "נושאים ברוח החירות".
 
בין 500 האורחים שהוזמנו לטקס היו גם בכירים בעיריית ניו-יורק, ונציגי משפחותיהם של 2,749 קורבנות מתקפת הטרור של ארגון אל-קאעידה, ב-11 בספטמבר 2001. במהלך הטקס הקריא נער בן 13, בנו של אחד השוטרים שנהרגו במתקפה, ציטוטים מהצהרת העצמאות האמריקנית.

הארכיטקטים שעוסקים בתכנון המגדלים טוענים שהם יהיו לא רק הגבוהים בעולם, אלא גם הבטוחים ביותר בעולם. התכניות המוקדמות כללו, בין השאר, גם גנים תלויים וגימיקים נוספים. תכניות אלה ננטשו, אמנם, לאחר שהוועדה האחראית על הפרוייקט הגיעה למסקנה שהם נועזים מדי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by