בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מצרים דורשת מישראל לחקור רצח שבויים 
 
 שבויים מצריים במלחמת סיני (לעמ)   
 
חדשות נענע

מצרים פנתה לישראל באופן רשמי, בתביעה לחקור רצח שבויים מצריים על ידי חיילים ישראלים במלחמת סיני ומלחמת ששת הימים. יתכן כי מצרים תדרוש פיצויים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העיתון הערבי היוצא בבריטניה, א-שרק אל-אווסט, דיווח היום (שני) כי מצרים תפנה לישראל בדרישה להקמת ועדת חקירה, שתחקור את רצח השבויים המצריים על ידי חיילי צה"ל במהלך מלחמות סיני וששת הימים. לפי הדיווח, מצרים דורשת מישראל "לחקור את פשעי המלחמה של חיילי צה"ל בשבויים המצרים במהלך מלחמת ששת הימים ומבצע קדש".

שר החוץ המצרי, אחמד מאהר, חשף את הדרישה בתשובה לשאילתה מצד חבר פרלמנט מצרי, בה נשאל שר החוץ באילו צעדים נוקטת מצרים. מטרת ועדת החקירה היא לבדוק אפשרות להעמדה לדין של פושעי מלחמה, ויתכן שאף להכין את הקרקע לתביעות נזיקין מצריות.

מאהר ציין כי הדרישה נשענת, בין השאר, על "פרסומים בתקשורת הישראלית". בשנת 1996, התראיין תת-אלוף אריה בירו למספר אמצעי תקשורת, וסיפר על טבח שערך בשבויים במהלך מלחמת סיני, ארבעים שנים קודם לכן. בירו היה אז מפקד פלוגה בגדוד הצנחנים שצנח במיתלה, תחת פיקודו של רפאל "רפול" איתן. הראיון זכה לתהודה עצומה, ובעקבותיו התוודו חיילים נוספים על מעשי טבח שביצעו במהלך מלחמת ששת הימים. גם שמו של איתן, לימים הרמטכ"ל, נקשר ברצח שבוי במלחמת העצמאות.

מצרים דרשה כבר בשנת 1996 את העמדתו לדין של בירו, אך הסתבר כי בספר החוקים של צה"ל אין סעיף מתאים. מאז העלתה מצרים מפעם לפעם את הדרישה הלעמיד לדין את בירו, או את הסגרתו למצרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by