בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עזרא: הימין הקיצוני עשוי לפגוע ביהודים 
 
 מוכן למלחמה על הבית. ילד בגוש קטיף (אילוסטרציה, ארכיון)   
 
חדשות נענע

סערה עקב דבריו של ראש השב"כ על ההקצנה בימין, ועקב כוונתו של מזוז לקיים דיון בנושא. רבני יש"ע: "ישראל הפכה למדינה טוטליטארית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סערה פוליטית התפתחה היום (שני) במערכת הפוליטית, עקב החלטת היועץ המשפטי אתמול לכנס דיון לטיפול בעבירות ההסתה בימין הקיצוני ועקב דבריו של ראש השב"כ כי מורגשת הקצנה בקרב הימין הקיצוני.

בועד רבני יש"ע תקפו את היועץ המשפטי: "האוליגרכיה התקשורתית והמשפטית חברו יחדיו, מדינת ישראל הפכה למדינה טוטליטארית". בהודעת הוועד נכתב: "דברי ראש השב"כ הם הסתה, המרדה וחרחור ריב, כל עוד אין הוא מציג מידע ועובדות מוצקות על האשמותיו". כמו כן תקפו רבני יש"ע את מזוז על כך שגילה הבנה לסרבנות.

ברוך מרזל, איש כ"ך, אמר ש"השטח בוער", וטען שהוא "גורם ממתן ומייצב". חבר הכנסת אורי אריאל (האיחדו הלאומי) דורש מראש השב"כ להסביר את דבריו לכנסת, שכן, לטענת אריאל, הוא "מכתים ציבור שלם".

השר גדעון עזרא אמר כי יש "לאתר מבעוד מועד את הגורמים בימין המהווים סכנה". עזרא ציין כי יש גורמים בימין שביצעו פיגועים בערבים וטרם נתפסו, ויש חשש שיפנו כלפי יהודים. לדבריו של עזרא, יש לאתר את הגורמים הקיצוניים ו"למנוע מהם לעשות מעשה מטורף".

חבר הכנסת אפי איתם (מפד"ל) קרא לעצור גורמים קיצוניים, בתנאי שיש נגדם מידע - "כדי להסיר עננה מעל ציבור שלם", כדבריו.

מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, אמר היום כי השימוש באלימות הוא אמצעי טקטי של מועצת יש"ע. לדבריו, מועצת יש"ע מנסה להפוך את פינוי ההתנחלויות מרצועת עזה לטראומה לאומית, כדי למנוע את פינוי ההתנחלויות בגדה, ולשם כך המתנחלים לא יהססו לנקוט באלימות.

חברת הכנסת קולט אביטל (עבודה) הגישה הצעת חוק למניעת המימון מישיבות הסדר שרבניהן יקראו לאלימות.

אתמול אמר ראש השב"כ, אבי דיכטר, כי בימין חלה הקצנה לקראת מימוש תכנית ההתנתקות. הדברים באו לאחר שרב הרובע היהודי אמר כי על מפני התנחלויות חל דין רודף, ולאחר שאורי אליצור, לשעבר ראש לשכת ראש הממשלה נתניהו, אמר כי יש לתקוף חיילים המפנים התנחלויות בנשק "לא חם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by