בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בן עמי ימונה לממלא מקום שר החוץ 
 
 
חדשות  נענע

במסגרת המאמצים לייצוב הקואליציה נענה ברק לבקשות בן עמי ומינה אותו לממלא מקום שר החוץ, תפקיד אותו הוא מבצע בפועל ממילא. ברק ממשיך להחזיק בנתיים בתיק החינוך לקראת החזרת אנשי מרצ לקואליציה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, החליט כי השר לביטחון פנים, פרופ` שלמה בן עמי, ימונה לממלא מקום שר החוץ, בנוסף לתפקידו הנוכחי. ההחלטה התקבלה לאור מעורבותו הרבה של בן עמי במהלכים המדיניים בכלל ובפסגת קמפ-דיוויד בפרט. יחד עם זאת, גורמים במשרד ראש הממשלה אומרים הבוקר (חמישי) כי בן עמי לא ימונה בקרוב לתפקיד שר החוץ הקבוע.
 
"מעריב" מדווח הבוקר (חמישי) כי בנוסף לבן עמי יטפלו בנושאים המדיניים גם השרים שמעון פרס ויוסי ביילין.כזכור, לפני כשבוע אמר בן עמי כי הוא אינו רואה את עצמו ממשיך במעורבות בתהליך המדיני באם לא ימונה לשר החוץ.

בתוך כך היום צפוי בן עמי לפתוח במסיע הסברה בתורכיה, ספרד, איטליה והוותיקן. במקביל, עתיד פרס לצאת למסע הסברה במזרח אסיה.

במסגרת איוש התיקים הפנויים בממשלה החליט ברק כי ח"כ רענן כהן, מזכ"ל מפלגת העבודה, ימונה לממלא מקום שר העבודה והרווחה. כהן אומר כי הוא הגיע להסכם עם ברק לפיו לא יעזוב את תפקידו כמזכ"ל המפלגה, עד אשר יקבל תפקיד שר "במשרה מלאה".

בנוסף, בודקים בלשכת ברק למנות את חברי הכנסת אבי יחזקאל, שלום שמחון ויוסי כץ כסגני שרים.

ברק החליט להשאיר בינתיים את תיק החינוך בידיו לקראת חידוש המשא ומתן עם תנועת מרצ. העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי בשבוע הבא אמור ברק להפגש עם יוסי שריד ולדון עמו בחזרת מרצ לממשלה. ברק מעוניין לשנות את הרכב התיקים בו יחזיקו שרי מרצ ולמנות את חיים אורון לתפקיד שר הבריאות במקום שר החקלאות, התפקיד אתו מילא אורון לפני פרישת מרצ מהממשלה.

במרצ הביעו הבוקר שביעות רצון ממינוי בן עמי לתפקיד שר החוץ ורואים בו הוכחה לכך שסיכויי החזרה של תנועת ש"ס לקואליציה נמוכים.

יו"ר מרצ, יוסי שריד אמר כי קיבל פניה לחזור לתפקיד שר החינוך אך טרם החליט האם לקבל את ההצעה: "אנחנו מוכנים לחזור בכל רגע, בתנאי שנדע באופן ברור האם מתנהל משא ומתן עם ש"ס ובאילו תנאים", דברי שריד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by