בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הקשר בין דיוקן גרוזיני, הכנסיה היוונית ומשרד החוץ 

הקשר בין דיוקן גרוזיני, הכנסיה היוונית ומשרד החוץ

 
 
חדשות נענע

דיוקנו היחיד של שוטה רוסטאוולי, שנמצא במנזר היווני אורתודוקסי בירושלים, הושחת לגמרי. גרוזיה דורשת למצוא את האשמים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סערה דיפלומטית מעיבה על היחסים בין ישראל לגרוזיה. הגורם לסערה: ציור קיר שהושחת. כך מדווח הבוקר (שני) עיתון "הארץ". השחתת הציור עלולה לפגוע גם בביקורו של נשיא גרוזיה, מיכאיל סאאקשווילי, בישראל, בעוד שבועיים.

רופאים מגרוזיה ביקרו ביום שבת במנזר היווני אורתודוקסי בעמק המצלבה בירושלים. במהלך הסיור גילו המבקרים שדיוקנו של שוטה רוסטאוולי, מחבר האפוס הגרוזיני "עוטה עור הנמר", הושחת לגמרי. יצירתו של רוסאווילי נחשבת לאבן יסוד בתרבות הגרוזינית.

ציור הקיר, בן כ-700 שנה, הוא הדיוקן היחיד בעולם של רוסאווילי. הצבע מפניו של הדמות גורד וכמה אותיות בכתב גרוזיני עתיק נמחקו. עוד באותו היום הוזעקו משרדי החוץ של שתי המדינות וגם השגרירים עודכנו בנושא.

לפי שעה לא ברור מי עומד מאחורי ההשחתה. לפני כשבוע וחצי הדיוקן היה עדיין שלם. בתקופה האחרונה המנזר כמעט ואינו פתוח למבקרים. המנקה שעובדת במקום סיפרה כי לא ראתה או שמעה שום דבר חשוד.

גרוזיה לא מאשימה את ישראל, אך מבקשת ממנה למצוא את האשמים. שגריר גרוזיה בישראל, הפרופ' רבז גאצ'צ'ילדזה נשאל אם הוא חושד שנציגי הכנסייה היוונית עומדים מאחורי החבלה. השגריר ענה : "אני לא יודע. יש לי חשדות, אבל חשדות אינם ראיות. תפקידה של משטרת ישראל הוא לחקור, לגלות ולהעניש את האחראים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by