בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שיעור התעסוקה בישראל - מהנמוכים במדינות המפותחות 
 
 שיעור התעסוקה בקרב נשים גבוה מהממוצע (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

55 אחוזים בלבד מכוח התעסוקה בישראל מועסקים, כל עולה מנתוני בנק ישראל. בקרב נשים יהודיות שיעור התעסוקה גבוה מהממוצע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שיעור התעסוקה בישראל הוא מהנמוכים במדינות המפותחות בעולם, ועמד בשנת 2003 על 55 אחוזים מהאוכלוסיה בלבד, כך דווח בנק ישראל היום (שני). מחלקת המחקר בבנק ישראל מוסרת כי שיעור התעסוקה בישראל נמוך בכעשרה אחוזים מבמדינות מפותחות.

הנתון מתייחס לחלקם של המועסקים באוכלוסיה, בקרב הגילאים 15 עד 64. בבנק ישראל מנמקים את האחוז הנמוך במספר סיבות. ראשית, חלקם הגבוה יחסית של בני נוער, המאופיינים בשיעורי השתתפות נמוכים בכוח העבודה. שנית, אחוז המשרתים בצבא בישראל גבוה, ולכן מקטין את שיעור התעסוקה בגילאים 18 עד 21.

עם זאת, גם לאחר התחשבות בנתונים אלו, הפערים בין ישראל למדינות המפותחות נשמרים. בגילאי העבודה העיקריים, גיל 25 עד 54, היה שיעור התעסוקה בישראל נמוך בשישה אחוזים מהממוצע במדינות המפותחות. לעומת זאת, בקרב נשים יהודיות עולה שיעור התעסוקה על הממוצע במדינות המפותחות.

במחלקת המחקר מדגישים, כי שיעור תעסוקה נמוך אינו מאפשר מיצוי של כושר הייצור של המשק, פוגע ברמת החיים, מרחיב את ממדי העוני ומרחיב את ההוצאה הממשלתית על תשלומי העברה. שיעור התעסוקה הנמוך בישראל והשלכותיו, מדגישים את החשיבות שבנקיטת צעדים שיתמכו בהעלאתו בטווח הארוך, תוך צמצום הפערים מול המדינות המפותחות.

בנוסף, האגודה הישראלית לחקר יחסי-עבודה מציינת כי שיעור עובדי הקבלן בישראל הוא מהגבוהים בעולם המערבי. בעוד שבמערב שיעור זה נע בין אחוז לאחוז וחצי מכח העבודה במשק, הרי שבישראל הוא עומד על 6 אחוזים מכח העבודה. האגודה טוענת כי אחוז גבוה זה נובע גם מפנייה לקבלני משנה וגם משימוש נרחב בחברות כוח אדם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by