בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: מצער שאני זקוק להגנה 
 
 ``הסתה, המרדה וחרחור מדנים``. צעדה ברצועה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

רה"מ ביקש ממשרד המשפטים להלחם בקיצוניות הימין. מחר: דיון מיוחד בכנסת בעקבות דברי ראש השב"כ. הרבנות הראשית: יש איסור הלכתי להפעיל אלימות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר הערב (שני) ש"מצער אותי שמי שכל חייו הגן על היהודים במלחמות ישראל, זקוק עתה לקבל הגנה מפני יהודים, מחשש שהם יפגעו בו". שרון אמר את הדברים בעקבות החשש שעלה בימים האחרונים מפני פעולות קיצוניות של פעילי ימין נגד בכירי הממשלה. שרון קרא למשרד המשפטים לפעול כדי לעקור מן השורש את ההסתה של אנשי הימין.

הכנסת תכנס מחר דיון מיוחד בעקבות דבריו של ראש השב"כ, אבי דיכטר, לפיהם חלה הקצנה רעיונית בקרב פעילי הימין הקיצוני לקראת מימוש תכנית ההתנתקות. ועד רבני יש"ע מסר היום כי דברי דיכטר מהווים "הסתה, המרדה וחרחור מדנים כלפי ציבור שלם". ועד הרבנים קרא לראש השב"כ להציג עובדות ולא להפריח לחלל האויר האשמות ערטילאיות. ח"כ אפי איתם (מפד"ל) קרא לעצור גורמים קיצוניים, במידה שלשב"כ יש מידע נגדם, בכדי להסיר את העננה מעל ציבור שלם.

בעקבות האמירות הקיצוניות, הודיעה היום מועצת הרבנות הראשית כי מבחינה הלכתית אסור להפעיל אלימות באשר לנושאים המדיניים הנמצאים על סדר היום. מועצת הרבנות גם דוחה בתוקף כל ניסיון לייחס לרבנים הסתה לאלימות.

לאחרונה אמר רב העיר העתיקה בירושלים, אביגדור נבנצאל, כי "כל מי שמוסר שטחי ארץ ישראל ביד גויים דינו כדין רודף". אורי אליצור, לשעבר ראש לשכת ראש הממשלה נתניהו, תרם גם הוא את שלו ואמר כי יש להתנגד לפינוי התנחלויות ולתקוף בנשק "לא חם" חיילים המפנים התנחלויות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by