בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מתברר שדליק שוב טעה 

מתברר שדליק שוב טעה

 
 
יובל אופנהיים, חדשות נענע

רשם העמותות פתח בחקירה נגד העמותה שהריצה את הקמפיין בעד כלובי הדגים באילת, בהם כיכב ווליניץ. החשד: מדובר בגוף פיקטיבי שמייצג חברה מסחרית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקיץ כבר פה ומאבק העמותות סביב כלובי הדגים באילת שוב מתחמם. השחקנים הפעם הם עמותת "צלול" ועמותת "דג בריא", האחראית לתשדירים למען קיום כלובי הדגים באילת בכיכובו של דליק ווליניץ.

לאחרונה פתח רשם העמותות בחקירה נגד העמותה "דג אילת בריא לאדם ידידותי לים". החקירה נפתחה בעקבות תלונות לפיהן מדובר בעמותה פיקטיבית, שנועדה לקדם את עסקיה של חברה מסחרית, בעלת כלובי הדגים באילת. הקמפיין עלה בתגובה להאשמות של ארגונים ירוקים, לפיהם הכלובים מהווים סכנה חמורה לאיכות הסביבה.

החקירה נגד "דג אילת" נפתחה לאחר שעמותת "צלול", שמובילה את הקמפיין נגד כלובי הדגים, התלוננה בפני רשם העמותות כי מדובר בעמותה פיקטיבית. לטענת "צלול", מאחורי "דג אילת" עומדת בעלת הכלובים, חברת "דג-סוף". העמותה טוענת שהתשדירים שודרו במסגרת "תשדירי שירות לציבור", ובכך יש לכאורה הפרה של כללי הרשות השניה. לפי הכללים, על התשדירים במסגרת זו להיות תשדיר או הודעה שאינו מיועד לקדם עניין מסחרי של גוף כלשהו.

מעמותת "צלול" נמסר כי "דג אילת" נרשמה אצל רשם העמותות כיממה לפני שעלו לאוויר התשדירים עם דליק ווליניץ. עוד נמסר כי העמותה פועלת לקידום עסקיה של חברת "דג-סוף", ובכך עוברת על חוק העמותות, הקובע כי על עמותה להתאגד למטרה חוקית שאינה מכוונת לחלוקת רווחים.

במטרותיה וברישומה של עמותת "דג אילת" לא נרשם דבר שיכול ללמד על קשר בינה לבין חברת "דג-סוף". עם זאת, עיון ברשימת מייסדיה מגלה כי הם עובדים של משרד עורכי הדין "אהרונסון, אבולעפיה, גלאון, צין, אמודאי ושות'", שמייצג מזה שנים את החברה. מאז שידור התשדירים לא נרשמה פעילות משמעותית של העמותה.

מנכ"ל עמותת "צלול", עו"ד יריב אברמוביץ', מסר כי הוא "משוכנע כי רשם העמותות יחקור את העניין עד תום, ומקווה כי יפרסם את ממצאיו בקרוב".

בתגובה לדברים מסר דליק ווליניץ לחדשות נענע: "בעבר הולכתי שולל. אחרי שגרמתי לחוות הדגים נזק בעבר, החלטתי לסייע לתקן חלק ממנו. במקום להתעסק בלב העניין, והוא הוויכוח שסביב הנזק שגורמות חוות הדגים - או שלא - בחרו לעסוק בהשמצות אישיות כלפי, וזה עלוב ומגוחך". ווליניץ הדגיש כי לא קיבל כל רווח כספי או אחר בתמורה להשתתפותו בתשדירים. עד למועד פרסום הכתבה לא ניתן היה להשיג את תגובתה של חברת דג-סוף.

עדכון 7.7: בעקבות פניית דליק ווליניץ, יצויין כי ווליניץ שב הדגיש במהלך הראיון כי אין לו כל קשר לעמותת "דג אילת בריא לאדם ידידותי לים", וכי מעולם לא נמנה על חבריה או פעיליה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by