בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השורדים: הקואליציה ניצלה בהצבעת אי אמון 
 
 משבוע לשבוע. שרון ואולמרט (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הקואליציה של שרון ספגה מבוכה נוספת כאשר בהצעת אי אמון זכתה לתוצאת שוויון בין חברי הכנסת התומכים והמתנגדים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה אריאל שרון ספג הערב (שני) מהלומה קשה כאשר הצעת אי האמון שהגישה סיעת עם אחד נדחתה אמנם, אך זכתה לתמיכת 56 חברי כנסת, מול 56 מתנגדים. הצעה הוגשה בעקבות מה שעם אחד כינתה "הפגיעה המתמשכת בעובדי הרשויות המקומיות והמועצות הדתיות". כדי להפיל את הממשלה נדרש רוב של לפחות 61 קולות.

הקואליציה, שערכה גיוס כללי בקרב חבריה כדי להבטיח ששש הצעות אי האמון שהובאו הערב להצבעה יידחו, קיבלה מכה נוספת כאשר הח"כים אפי איתם ויצחק לוי מהמפד"ל תמכו בהצעת אי האמון של האיחוד הלאומי והפרו בכך משמעת סיעתית. עם זאת, הקואליציה הצליחה לדחות גם את חמש הצעות אי האמון הנוספות.

ברוב של 56 מול 54 ח"כים נדחתה הצעת אי האמון שהגישה סיעת העבודה בנושא "המצב הכלכלי- חברתי". בתוצאה זהה נדחתה גם הצעת אי האמון שהגישו ש"ס ויהדות התורה בנושא "מצבם הקשה של שירותי הדת והקבורה במדינת ישראל".

הצעת אי האמון שהגישו סיעות יחד, חד"ש-תע"ל ובל"ד בנושא "המדיניות המדינית, החברתית והכלכלית" של הממשלה נדחתה ברוב של 56 חברי כנסת שהתנגדו מול 48 שתמכו ו-10 ח"כים שנמנעו. 56 ח"כים התנגדו להצעתה של סיעת האיחוד הלאומי בסוגיית "אוזלת היד של הממשלה שהביאה להידרדרות הבטחונית". 26 חברי כנסת תמכו בהצעה ו-31 נמנעו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by