בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היום: דיון בכנסת בעקבות דברי דיכטר 
 
 הקצנה בפעילות הימין. פינוי תפוח (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראש השב"כ טען כי חלה הקצנה בפעילות הימין הקיצוני. ועד רבני יש"ע: דברי דיכטר הם "הסתה, המרדה וחרחור מדנים כלפי ציבור שלם"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסת תכנס היום דיון מיוחד בעקבות דבריו של ראש השב"כ, אבי דיכטר, לפיהם חלה הקצנה רעיונית בקרב פעילי הימין הקיצוני לקראת מימוש תכנית ההתנתקות. דיכטר סיפר לממשלה ביום ראשון על מקרה של תקיפת קצין שהיה מעורב בפינוי בית מדרש בתפוח.

ועד רבני יש"ע אמר אתמול כי דברי דיכטר מהווים "הסתה, המרדה וחרחור מדנים כלפי ציבור שלם". ועד הרבנים קרא לראש השב"כ להציג עובדות ולא להפריח לחלל האויר האשמות ערטילאיות. ח"כ אפי איתם (מפד"ל) קרא לעצור גורמים קיצוניים, במידה שלשב"כ יש מידע נגדם, בכדי להסיר את העננה מעל ציבור שלם.

גם במערכת הפוליטית סערו הרוחות בעקבות דבריו של דיכטר. חבר הכנסת אורי אריאל (האיחוד הלאומי) דורש מראש השב"כ להסביר את דבריו לכנסת, שכן, לטענת אריאל, הוא "מכתים ציבור שלם".

השר גדעון עזרא אמר כי יש "לאתר מבעוד מועד את הגורמים בימין המהווים סכנה". עזרא ציין כי יש גורמים בימין שביצעו פיגועים בערבים וטרם נתפסו, ויש חשש שיפנו כלפי יהודים. לדבריו של עזרא, יש לאתר את הגורמים הקיצוניים ו"למנוע מהם לעשות מעשה מטורף".

מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, אמר כי השימוש באלימות הוא אמצעי טקטי של מועצת יש"ע. לדבריו, מועצת יש"ע מנסה להפוך את פינוי ההתנחלויות מרצועת עזה לטראומה לאומית, כדי למנוע את פינוי ההתנחלויות בגדה, ולשם כך המתנחלים לא יהססו לנקוט באלימות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by