בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מדינת ישראל - הגרסא לילדים 
 
 החוברת משתמשת באיורים צבעוניים ושפה פשוטה (מתוך החוברת)   
 
חדשות נענע

במשרד החוץ החליטו להשקיע דווקא בדור העתיד ולהוציא חוברת קומיקס, שתסביר לילדי העולם על מדינת ישראל - היסטוריה, דת ופלאפל כמובן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התדמית שיש לישראל בקהילה הבינלאומית אינה טובה במיוחד לאחרונה, ואולי מסיבה זו החליטו במשרד החוץ להשקיע דווקא בדור העתיד. משרד החוץ הוציא חוברת קומיקס קטנה, שתחולק לילדים ברחבי העולם ושתספר על מדינת ישראל.

תחומים שונים של החיים במדינת ישראל מוצגים בחוברת. היא מסבירה, במילים פשוטות ובאיורים צבעוניים, על ההיסטוריה של העם היהודי, הגיאוגרפיה של האיזור ועל עיקרי הדת היהודית. ילדי העולם יוכלו ללמוד על סמלים של העם היהודי, כמו המנורה ("לא רק פמוט!") והכותל ("אתה יכול לכתוב את המשאלה החביבה שלך על נייר ולשים אותו בחריץ בקיר").

החוברת גם עורכת סקירה מהירה של ההיסטוריה של העם היהודי - לפני 2000 שנה, נכתב בחוברת, ארץ ישראל היתה מאוכלסת ביהודים חקלאים שוחרי שלום. אחר כך סוקרת החוברת, דף אחר דף, את הגירוש הרומאי, החיים בגלות, השואה, העלייה והקמת מדינת ישראל.

ילדי העולם יוכלו ללמוד כמה מילים בסיסיות בעברית, וגם מקומו של הפלאפל לא נפקד - משרד החוץ לא רק מסביר שזהו "מאכל לאומי", אלא גם מציע מתכון, לאלו שרוצים לנסות בבית.

החוברת היא יוזמה של יואל ליאום, הממונה על ההסברה בשגרירות ישראל בגרמניה. במשרד החוץ החליטו להרחיב את ההפצה לכל רחבי אירופה וכן לארצות הברית. עד כה הודפסו חוברות באנגלית, גרמנית, הונגרית וצרפתית, אך בקרוב יופיעו חוברות בשפות נוספות. ניתן לקרוא את החוברת גם דרך האינטרנט, בינתיים באנגלית וגרמנית בלבד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by