בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עורכי הדין שפטו את השופטים 
 
 נציגות השופטים הודיעה שתתעלם מתוצאות המשוב (אתר הרשות השופטת)   
 
חדשות נענע

לשכת עורכי הדין פרסמה את משוב השופטים שלה, למרות מחאות השופטים. המובילים - שופטי עבודה ותעבורה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לשכת עורכי הדין פרסמה היום (שלישי) את המשוב על רמתם של השופטים, למרות התנגדותם של השופטים לכך. עם זאת, רק מיעוט מכלל עורכי הדין טרח לשלוח את טפסי המשוב.

4246 עורכי דין, שהם כרבע מכלל עורכי הדין בארץ, שלחו חזרה את השאלונים שקיבלו מלשכת עורכי הדין. השופטים האהודים ביותר, בסולם מאחד עד חמש, הם חיים ארמון, שופט בית הדין האזורי ועבודה בנצרת, ויעקב בכר, שופט בית המשפט לתעבורה בעכו. שניהם קיבלו ציון של 4.8. שופט מצטיין אחר הוא יצחק עמית, שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, שקיבל ציון של 4.7. בשנה שעברה, קיבל עמית ציון של 4.8.

עורכי הדין מתלהבים פחות משופטי בית המשפט העליון. השופטת שקיבלה את הציון הגבוה ביותר היא אחת החדשות, השופטת אסתר חיון: 4. נשיא בית המשפט העליון, אהרן ברק, זכה לציון של 3.4. תיאודור אור, שפרש השנה, זכה בציון של 3.6, השופט חשין ב-3.3, דורית בייניש ב-3.2, אליהו מצא ב-3.5, והשופטת היוצאת דורנר - רק ב-3.1.

את הטבלה סגרו הרון אמינוף מבית המשפט המחוזי בנצרת, ורחל שלו-גרטל מבית משפט השלום בירושלים : שניהם זכו בציון של 1.8.
 

"איום כוחני וברור על עצמאות הרשות השופטת"

 
המערכת המשפטית המתינה בדריכות לקראת פרסום תוצאות משוב השופטים של לשכת עורכי הדין.. עורכי הדין התבקשו להעניק לשופטים ציונים, בקטגוריות שונות כמו יחס לעדים ולעורכי דין, יעילות, בקיאות בחומר והערכה כללית.

לא כולם מרוצים מקיום המשוב: נשיאי בתי המשפט המחוזיים שלחו מכתב לנשיא בית המשפט העליון, אהרון ברק, בו תקפו את פרסום המשוב. במכתב נאמר: "זהו איום כוחני וברור על עצמאות הרשות השופטת, ראש לשכת עורכי הדין מבקש להטיל אימה על שופטי ישראל".

נציגות השופטים הודיעה אתמול כי תתעלם מתוצאות המשוב. "השופטים פתוחים לכל בקרה, אך לא יוכלו לתת יד לניסיון השתלטות של לשכת עורכי הדין על מערכת השיפוט", נכתב בהודעה.

יושב ראש נציבות השופטים, מיכה לינדנשטראוס, אמר לגלי צה"ל: "לא נוכל לשתף פעולה עם לשכת עורכי הדין, שהתנהגה איתנו בצורה מוזרה ומתמיהה. לא נוכל לשתף פעולה עם גורם שרוצה לגרום לזילות כזו של מערכת המשפט באמצעות המשוב".
 

"כל מערכת נתונה לביקורת"

יושב ראש לשכת עורכי הדין במחוז תל אביב והמרכז, אילן בומבך, אמר בתגובה לטענות השופטים כי המשוב הכרחי. "השופטים צריכים להבין שהם לא מעל החוק", אמר בומבך, "כל מערכת נתונה לביקורת. זו מערכת שהיא לא באולימפוס, היא לא מערכת מנותקת מהעם".

בלשכת עורכי הדין ציינו כי רוב השופטים קיבלו הערכות גבוהות ברוב הפרמטרים. מהלשכה נמסר כי המשוב הוא "כלי בקרה מדעי, מקצועי וחיוני לבקרת התנהלותם של שופטים. הוא מבוצע על ידי טובי הסוקרים בישראל על פי אמות מידה מקצועיות מחמירות ביותר".

הסקר הנוכחי מקבץ כ-29 אלף הערכות על שופטים, מספר הגבוה ב-30 אחוז ממספר ההערכות שהתקבלו במשוב הקודם שנערך בשנת 2002. המשוב בדק 726 מתוך 823 שופטים מכהנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by