בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסי.איי.איי. העלים מידע על תכניות הנשק בעיראק 
 
 ראש הסי.איי.איי. המתפטר, ג`ורג` טנט (ארכיון)   
 
חדשות נענע

ועדה של הסנאט מצאה כי הסי.איי.איי. קיבל דיווחים על כך שתכנית הנשק להשמדה המונית של סדאם פורקה, ולא העביר אותם הלאה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסוכנות המרכזית לביון הטעתה את קובעי המדיניות בארצות הברית טרם המלחמה בעיראק, בהעלימה מידע שהגיע אליה על פירוק תכניות הנשק להשמדה המונית. כך מפרסם היום (שלישי) הניו יורק טיימס.

המידע הגיע לועדת הסנאט למודיעין, שחקרה את התנהלות המודיעין בתקופה שלפני מלחמת עיראק. על פי דו"ח הוועדה,הנשען על עדויות אנשי סי.איי.איי. ועל מסמכים פנימיים של הסוכנות, הסי.איי.איי. חקר משפחות של מדענים עיראקים, והללו אמרו ברובם כי תכניות ההשמדה ההמונית פורקו לאחר מלחמת המפרץ הראשונה, ב-1991. הסי.איי.איי. לא העביר את המידע הלאה, אל הדרג המדיני.

הוועדה מצאה כי בחלק מהמקרים, עיוותו אנשי הסי.איי.איי. מידע שקיבלו, כדי שיתאים לתפיסתם: דבריו של עריק שאמר כי לא שמע על תכנית ללוחמה ביולוגית עוותו, והדו"ח שיצא לאחר תחקורו אמר את ההפך: שהוא הכיר תכנית כזו.

במקרה של צינורות האלומיניום שנחשד ששימשו ליצירת נשק גרעיני, האשימה הוועדה את הסי.איי.איי. כי שימש כ"פרקליט" ולא כגוף עצמאי המחפש ראיות. לדבריה, הסי.איי.איי. ניסה להוכיח שמדובר באמצעי ליצירת נשק גרעיני, ולא ניסה לברר למה באמת משמשים הצינורות.

הוועדה צפויה למתוח ביקורת על ראש הסי.איי.איי. לשעבר, ג'ורג' טנט, ועל סגנו וממלא מקומו, ג'ון מקלוהן. טנט התפטר בתחילת חודש יוני; יום לאחר התפטרותו, פרש גם סגנו לענייני מבצעים. פרשנים סבורים כעת כי ההתפטרות נבעה מידיעה מוקדמת על הנכתב בדו"ח ועדת הסנאט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by