בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"ץ: הבחירות יוקדמו ל-2006 
 
 הנשיא ברק בלשכתו (לעמ)   
 
חדשות נענע

עקב טעות בתיקון חוק יסוד הממשלה, יוקדמו הבחירות לשנת 2006, ולא ייערכו בשנת 2007. בכך הפך בג"צ את החלטת השופטת דורנר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בהרכב מורחב של שבעה שופטים, קבע היום (שלישי) בג"צ כי הבחירות לכנסת הבאה ייערכו ב-7בנובמבר, 2006. בכך קיבל בג"צ את עתירת סיעות חד"ש-תע"ל, בל"ד, מרצ-יחד והעבודה.

הבעיה נעוצה בחוק יסוד הכנסת, שתוקן פעמיים. התיקון הראשון, ב-1999, קבע כי אם פיזר ראש הממשלה את הכנסת, תקבל הכנסת הבאה אחריה גם את משך הזמן שלא הספיקה הכנסת היוצאת לכהן. בשנת 2003, כשבוטלה הבחירה הישירה, בוטל גם התיקון הזה, ובמידה שראש הממשלה מפזר את הכנסת, כפי שעשה שרון לפני הבחירות האחרונות, הרי שהכנסת הבאה תכהן ארבע שנים בלבד, ולא יותר.

השופטת העליונה דליה דורנר, שנתבקשה לדון בענין, פסקה כי תיקון החוק מ-1999 עומד בעינו, כיוון שהמחוקקים של שנת 2003 לא רצו בביטולו וכי הביטול אירע בטעות.

הנשיא ברק כתב כי "לא כל טעות בחקיקה בית המשפט יכול לתקן". בשל הדחיפות, אמר בית המשפט, ינתנו נימוקי בית המשפט בזמן אחר.
 

התגובות במערכת הפוליטית

 
יושב ראש האופוזיציה, שמעון פרס (עבודה), בירך על ההחלטה, ואמר כי "לדמוקרטיה דרוש ממשל תקין ומדיניות נכונה, ולא משיכת זמן לריק". חברת הכנסת דליה איציק (עבודה) אמרה כי "כל יום בלי הממשלה הנוראה הזו הוא יום מבורך".

חברת הכנסת זהבה גלאון (מרצ-יחד) אמרה כי היא "מאושרת" שבית המשפט קיבל את העתירה, שכן "כל החלטה המקצרת את ימיה של הממשלה האיומה הזו מבורכת".

מנגד, אמר יו"ר סיעת הליכוד, גדעון סער, כי איננו מוטרד, שכן הליכוד ינצח גם בבחירות הבאות. יו"ר סיעת שינוי הודיע כי סיעתו מוכנה לבחירות "בכל עת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by