בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מוחמד אל בראדעי נחת בישראל 
 
 צפוי להפעיל לחץ על ישראל (רויטרס)   
 
חדשות נענע

יו"ר הסוכנות לאנרגיה אטומית הגיע לישראל לביקור בן יומיים במהלכו ייפגש עם רה"מ. ביהמ"ש אסר על העיתונאי הונאם להיכנס לישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, מוחמד אל-בראדעי, נחת אחר הצהריים (שלישי) בישראל לביקור בן יומיים. במסגרת ביקורו צפוי אל-בראדעי להיפגש עם ראש הממשלה, אריאל שרון, ושר החוץ, סילבן שלום. אל בארדעי יבקר בכור הגרעיני בנחל שורק, וצפוי להפעיל לחץ על ישראל למסירת פרטים נוספים על תכנית האטום שלה.

בנוסף ייפגש אל בראדעי עם שר הבריאות, דני נוה, עמו ידון בהשלכות הבריאותיות של השימוש שישראל עושה באנרגיה גרעינית. ליו"ר סוכנות האטום מתוכננות גם פגישות מקצועיות עם אנשי הוועדה הישראלית לאנרגיה אטומית.

בתוך כך, בית המשפט המחוזי בירושלים דחה היום את עתירתו של העיתונאי הבריטי פיטר הונאם נגד החלטת שר הפנים, אברהם פורז, למנוע את כניסתו לישראל. הונאם עתר בבקשה לבוא לישראל כדי לסקר את הדיון שיתקיים ביום ראשון הקרוב בבג"ץ בעתירתו של ואנונו, שביקש להסיר את ההגבלות שהוטלו עליו.
 

"במזרח התיכון יש הרגשה של אי-שוויון ביטחוני"

 
כשהתפרסם לראשונה דבר הביקור המתוכנן, אמרה דוברת מטעם הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית כי "אל בראדעי מתכוון לנצל את הביקור לייעוץ בנושאי התפרקות מנשק גרעיני, כמו גם לדון בנושאי חלוקה ושיתוף של מחקר גרעיני".

שגרירת ישראל לסוכנות, גבריאלה גפני, אמרה לסוכנות הידיעות רויטרס כי ביקורו של אל ברדאעי תוכנן מזה מספר חודשים וכי הוא "שגרתי" במסגרת חברותה של ישראל בסוכנות הבינלאומית. ישראל חברה בסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית אך אינה חתומה על האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני.

בביקורו ברוסיה לפני כשבוע אמר אל בראדעי כי "במזרח התיכון יש הרגשה של אי-שוויון ביטחוני" וכי אין זה הוגן שהסוכנות הבינלאומית תאסור על מדינות מסויימות במזרח התיכון להחזיק בנשק גרעיני, "ותאפשר זאת לאחרות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by