בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כרמי גילון: הרוצח הבא כבר כאן 
 
 דברי השר מבוססים על הערכות בטחוניות. הנגבי ושרון (לעמ)   
 
חדשות נענע

בכך מצטרף גילון לדבריו של השר לבטחון פנים, צחי הנגבי, שהזהיר אמש מפני התנקשות פוליטית חדשה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כרמי גילון, מי שהיה ראש השב"כ בעת רצח ראש הממשלה יצחק רבין, אמר הבוקר (רביעי) כי "הרוצח הבא כבר נמצא כאן". בכך הצטרף גילון לדבריו של השר לבטחון פנים, צחי הנגבי.

הנגבי, אמר אמש שלהערכתו בארץ ישנם כבר אנשים, המתנגדים לביצוע תכנית ההתנתקות, שהחליטו לרצוח את ראש הממשלה, אריאל שרון. הנגבי אמר את הדברים בריאיון בערוץ 2.

בתגובה לשאלה האם הוא מאמין כי בימים אלה צומח ברוך גולדשטיין או יגאל עמיר חדש אמר הנגבי: "אין לי ספק. ולא רק צומח, יש כבר אנשים, לדעתי, שקיבלו את ההחלטה שבבוא הרגע הם 'יצילו את עם ישראל'. הם יתנקשו בחיי שר, ראש ממשלה, איש צבא, איש משטרה. אין לי בכך ספק". "חובתנו כממשלה לעשות כל מה שאפשר כדי שלא נחזור על נובמבר 1995", הוסיף הנגבי.

מקורבי הנגבי אמרו כי דברי השר מבוססים על הערכות ביטחוניות, ביניהן הערכות של גורמי שב"כ, שניתנו בשבועות האחרונים לגבי התנהלות אנשי הימין הקיצוני. ההערכות מתייחסות להתגברות ההתרעות על התנקשות אפשרית של גורמים בימין הקיצוני בעקבות פרסום תכנית ההתנתקות והצעדים למימושה. השבוע הושמעו הערכות אלו גם על ידי ראש השב"כ, אבי דיכטר, בפני הממשלה.
 

מה הקשר בין דין רודף לבין מסירת שטחים

 
ח"כ אברהם רביץ (יהדות התורה) אמר היום כי "מי שינסה לפגוע בראש הממשלה על סמך דין רודף הוא רוצח. בלי הנחות". רביץ אמר את הדברים בדיון מיוחד שקיימה מליאת הכנסת בעקבות דברי דיכטר. כל הדוברים הביעו דאגה ממלחמת אחים, ומנסיונות של גורמים בימין הקיצוני להכריז "דין רודף" על ראש הממשלה בכדי למנוע את ביצוע תכנית ההתנתקות.

ח"כ רביץ היה אחד הח"כים החרדיים היחידים שהשתתפו בדיון. "כאדם שלמד בבית המדרש, אינני מבין מה הקשר בין דין רודף לבין מסירת חלקי ארץ ישראל", אמר רביץ, "דין רודף בנוי על הקם להרגך השכם להרגו, אבל הנושא של מסירת קרקעות נתון לויכוח".
 

"נעשה הכל כדי לשמור על שרון"

גם יו"ר סיעת העבודה בכנסת, ח"כ דליה איציק, הגיבה בחריפות להערכות על התנקשות מתוכננת בשרון. "אנחנו לא ניתן שיעשו לראש הממשלה הנוכחי מה שעשו לרבין", אמרה ח"כ איציק, "אנחנו נעשה הכל כדי לשמור על שרון". ח"כ אילן ליבוביץ (שינוי) הוסיף: "כמה דם צריך להישפך עד שנבין שהאדמה אינה קדושה יותר מחיי אדם, אלא חיי אדם קדושים יותר".

ח"כ מוחמד ברכה (חד"ש-תע"ל) אמר בדיון כי "הימין הפשיסטי מרים את ראשו". "שרון גידל שנים את הנחש הזה ועכשיו הוא מגלה שהנחש עלול להכיש אותו", הוסיף ברכה, "אם הפשיזם מרים את ראשו על הממשלה להוריד את הראש".

גם נשיא המדינה, משה קצב, הגיב להערכות האחרונות. לדבריו, "ישנו מיעוט יהודי שמעורר דאגה ומדבר על אלימות בתגובה לפינוי יישובים". הנשיא קרא "לכל הרבנים ולכל מנהיגי המתיישבים ביש"ע להפעיל את כל השפעתם כדי למנוע מצב של אלימות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by