בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המנהיג השחור ג'סי ג'קסון: ליברמן הוא בחירה נכונה 
 
 
רויטרס

מנהיג זכויות האדם שיבח את בחירתו של ליברמן היהודי לתפקיד מועמד לסגן הנשיא; ההודעה עשויה לציין פתיחתו של דף חדש ביחסי השחורים-יהודים ולשפר את סיכויי גור וליברמן לזכות במירוץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מנהיג זכויות האדם השחור ג`סי ג`קסון שיבח אמש (רביעי) את בחירתו של אל גור את הסנאטור היהודי ג`וזף ליברמן לסגנו, ואמר כי דברי הביקורת שהשמיע מנהיג מקומי שחור על בחירתו של יהודי אינם מצביעים על מגמה בקרב השחורים בארצות הברית.
 

דלת הזדמנויות

אסור להסתכל על יחסי שחורים-יהודים דרך חור המנעול, אמר ג`קסון לכתבים לאחר טקס בבית הלבן בו קיבל את מדליית החירות הנשיאות כהוקרה על פעילות בתחום זכויות האדם וסיוע הומניטרי. "סגן הנשיא גור החליט נכון", קבע ג`קסון, בהתייחסו לבחירתו של גור את ג`וזף ליברמן כסגנו. זו היתה החלטתו עם מידת מה של סיכון פוליטי, אמר ג`קסון, אך יש הכרח מוסרי לבחור בליברמן. אין שום הצדקה לכך שאמריקה חיכתה מאות שנים עד שיהודי הגיע לצמד המועמדים לנשיאות, אמר ג`קסון, וכשהחומה הזו נפלה היא פתחה דלת הזדמנויות.
 
 
כזכור הודיע ביום שלישי סגן הנשיא אל גור, שצפוי לקבל בשבוע הבא את מינוי המפלגה הדמוקרטית למועמד הדמוקרטים לנשיאות, בועידת המפלגה בלוס אנג`לס, באופן רשמי על בחירתו של ליברמן לתפקיד סגנו במירוץ לנשיאות ארצות הברית. ליברמן הוא היהודי הראשון המועמד למשרה הרמה.
 

אל תלכו שולל אחר הצהרות מטעות


ג`קסון נשאל על הערות של לי אלקורן, מנהיג האגודה האמריקנית לקידום שחורים בדאלאס, שאמר כי הוא מודאג מ"כל מועמד יהודי", ושיהודים מתעניינים בראש ובראשונה בכסף. "זו לא מגמה", אמר ג`קסון בתגובה לדברים, והזהיר את השומעים שלא ללכת שולל על ידי הצהרות מטעות. אלקורן התפטר אמש לאחר שההנהגה הלאומית של האגודה האמריקנית לקידום השחורים ומנהיגי גופי זכויות האדם נזפו בשל התבטאותו. אלקורן נאלץ אף להתנצל בפני הקהילה היהודית.

המתחים ההסטוריים בין היהודים לשחורים בארצות הברית עשויים לפגוע בסיכויי ההצלחה של אל גור לזכות בנשיאות, הזקוק לקולות שני המגזרים כדי לנצח במירוץ לבית הלבן.

ג`קסון עצמו הואשם בעבר בהתבטאות גזענית כלפי יהודים.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by