בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מילושביץ כשיר לעמוד לדין 
 
 יאשים את מדינות המערב בפשעי מלחמה. מילושביץ (ארכיון)   
 
חדשות נענע

כך פסקו היום שופטי בית הדין הבינלאומי בהאג. הנשיא הסרבי לשעבר יואשם בפשעי מלחמה. עם זאת, ייתכן כי מילושביץ לא יוכל לייצג את עצמו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופטי בית הדין הבינלאומי בהאג החליטו היום (שלישי) שנשיא סרביה לשעבר, סלובודן מילושביץ, כשיר לעמוד לדין בגין פשעי מלחמה, למרות מצבו הבריאותי. בנוסף לכך, קבעו השופטים כי בית הדין ימנה קרדיולוג, שיכריע אם מילושביץ כשיר להמשיך ולייצג את עצמו בשלב ההגנה, שיתחדש ב-14 ביולי. בהחלטת השופטים נאמר כי "אין כל ראייה לכך שהנאשם אינו כשיר לעמוד לדין, אך יש ראיות לפיהן ייתכן שמצבו של הנאשם לא ייאפשר לו לייצג את עצמו".

למרות בריאותו הרופפת, התעקש מילושביץ לייצג את עצמו מתחילת משפטו, ובכך האט באופן משמעותי את ההליכים נגדו. אם מילושביץ יהיה כשיר לכך, צפוי כי הוא ישא נאום באורך ארבע שעות, בתגובה ל-66 ההאשמות שהוגשו נגדו בגין פשעי מלחמה. ההאשמות מתרכזות בפשעי מלחמה שנשיא סרביה המודח ביצע בעת פירוק יוגוסלביה בשנות ה-90, ובהם אף רצח עם.
 

דורש שקלינטון יעיד במשפטו

 
בפברואר סיימו התובעים במשפט להציג את עמדתם נגד מילושביץ, לאחר גביית עדויות מלמעלה מ-300 עדי ראייה. התביעה גם הציגה מסמכים רבים, קטעי וידיאו וראיות אחרות, במטרה לקשור את הנאשם לפשעים בקרואטיה, בוסניה ובחלקים הסרבים של קוסובו.

בתחילת המשפט כפר הנשיא הסרבי לשעבר בכל ההאשמות נגדו, וצופים כי הוא יערער על זכותו של בית הדין בהאג לשפוט אותו. ככל הנראה, הוא ינסה להסיט את האשמה אל ארצות הברית ומדינות נאט"ו, ולהאשימם בפשעי מלחמה שהן ביצעו, לכאורה, בתקופת המלחמה, בהן הפצצת מטרות סרביות אזרחיות והריגת אזרחים.

מילושביץ דורש שבמשפטו יעידו קלינטון ו-1,600 מדינאים אחרים, אך רק 150 יום ינתנו לו לצורך גביית העדות, ובית המשפט הבהיר כי עליו לנמק היטב מדוע כל עד מזומן.

בעבר טען מילושביץ כי הפעולות עליהן הוא הורה ב-99' נגד המוסלמים-אלבנים בקוסובו נעשו בכדי להגן על המיעוט הסרבי. לדבריו, הפצצות מטוסי נאט"ו, שנמשכו 78' יום והסיגו את הכוחות הסרבים מהאיזור, גרמו להרג גדול של אזרחים. הוא טוען כי בשל כך האשמתו בפשעי מלחמה היא צביעות.

בשנות ה-90' נהרגו כ-200 אלף איש לאחר פירוק יוגוסלביה. פירוק המדינה החל בהכרזת העצמאות החד צדדית של קרואטיה וסלובניה. מרכז ההאשמות כנגד מילושביץ הוא הטבח שבוצע ביותר מ-7,000 גברים ונערים מוסלמים בעיר הבוסנית סרברניצה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by