בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הארכיבישופות הכריזה על פשיטת רגל 
 
 יש להם סיבה טובה לתפוס את הראש (ארכיון)   
 
חדשות נענע

מתוצאות משבר הפדופיליה בכנסיה הקתולית: הארכיבישופות של פורטלנד, אורגון, הכריזה אתמול על פשיטת רגל. נראה שהיא לא תהיה האחרונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בצעד חסר תקדים, הכריזה אתמול (שלישי) הארכיבישופות של פורטלנד, אורגון, על פשיטת רגל. הארכיבישופות, מבנה אדמיניסטרטיבי של הכנסיה הקתולית המאגד בתוכו כמה בישופויות, מצאה עצמה מול תביעות משפטיות שאיננה יכולה לסלק. מומחים לכנסיה הקתולית אומרים שארכיבישופויות נוספות יעמדו בפני ברירה דומה בקרוב.

במהלך שלשת השנים האחרונות זועזעה הכנסיה הקתולית בארצות הברית, לאחר שהסתבר שאלפי כמרים קתולים הואשמו בניצול מיני, בהתעללות מינית ובאונס של נערים ונערות שהיו נתונים לחסותם. המקרה החמור ביותר היה בארכיבישופות של בוסטון, שם חיפה הארכיבישוף, הקרדינל ברנרד לאו, על שורה של כמרים פדופיליים, בהעבירו אותם ממחוז אחד למחוז אחר בתחום הארכיבישופות - אבל מעולם לא טרח להרחיק אותם מילדים, למרות שידע על מעשיהם. לאו התפטר מתפקידו לפני שנה וחצי, לא לפני שהספיק להרוס כל שמץ של אמון שנותר לציבור במנהיגות הכנסיה בשל שקריו והתחמקויותיו.

הבעיה העיקרית העומדת בפני הכנסיה הקתולית בארצות הברית כרגע היא תביעות נזיקין. אלפי צעירים שעברו התעללות מינית מגישים תביעות כנגד הכמרים שהתעללו בהם - וליתר דיוק, מאחר ולכמרים אין הכנסה, כנגד הכנסיה.

הארכיבישופות של פורטלנד כבר שילמה יותר מ-53 מליוני דולרים לכ-130 איש שסבלו התעללות מידי כמריה. אבל עכשיו מגיעה התביעה הייצוגית נגד האב המנוח מוריס גראמונד, שתקף מינית יותר מחמישים נערים בשנות השמונים, והתביעה היא על סך של יותר מ-150 מליוני דולרים.

משהבינה הארכיבישופות שבמשפט הזה היא כבר לא תנצח, היא הכריזה על פשיטת רגל. זו פעם ראשונה שמוסד כנסייתי מכריז על פשיטת רגל, ונמסר כי הבישופות של טאקסון, אריזונה, שוקלת ללכת בעקבותיה. בוסטון, מוקד השערוריה, מעדיפה למכור את נכסיה.

בין השאר, היא מכרה את גנו הנהדר של הקרדינל לאו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by