בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת חוק: זכויות אזרחיות לעובדים זרים 
 
 החלטה חסרת תקדים בתולדות החקיקה בישראל (אילוסטרציה. לעמ)   
 
חדשות נענע

בימים הקרובים צפוייה ועדת השרים לאשר הענקת תושב-קבע למאות עובדים זרים וילדיהם. בארץ חיים 1,452 ילדי עובדים זרים רשומים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאות עובדים זרים בישראל וילדיהם עשויים לקבל מעמד של תושבי קבע או מעמד ארעי. כך פורסם היום (רביעי) בעיתון הארץ. את מתן המעמד האזרחי תאשר ועדת השרים לענייני מינהל האוכלוסין, בראשות שר הפנים, אברהם פורז.

עם זאת, נראה כי עדיין קיימים חילוקי דיעות בוועדה. "הצעת ההחלטה של ועדת השרים תקפה לכ-800 ילדי עובדים זרים", העריך פורז; לעומתו העריך השר זבולון אורלב כי מדובר "בעשרות בודדות".

בימים הקרובים תקבע מזכירות הממשלה את מועד הדיון בו צפויים השרים לאשר את הזכויות והחובות האזרחיות של ילדי מהגרי עבודה. החלטה זו היא חסרת תקדים בתולדות החקיקה הישראלית.
 

תיבדק "זיקת" הילדים לישראל

 
על פי ההצעה העומדת על הפרק, מעמד של תושב-קבע יוענק לעובדים זרים השוהים בארץ עשר שנים או יותר. ההצעה מתייחסת לתלמידי תיכון או שסיימו תיכון. על פי ההצעה, מעמד תושב הקבע יוחל רק על הכשירים לשירות צבאי, שלא נפתח נגדם תיק פלילי בעבר.

בתוך כך, מעמד תושב-ארעי יוענק לילדים בני 12 ומעלה, תלמידי חטיבות הביניים, או לתלמידי התיכון, ששוהים בארץ חמש שנים ויותר. מעמד זה יינתן על פי המלצה של ועדה מקצועית, שתמונה על ידי פורז עצמו. מטרת הוועדה ושתבחן את מידת הזיקה שלהם למדינה. "זיקתם" תימדד על פי קריטריונים כמו שליטה בשפה העברית, לימודים בבית ספר ישראלי והתערות בחברה ישראלית.

בארץ חיים 1,452 ילדי עובדים זרים רשומים בגילאי גני טרום-חובה עד סוף התיכון, מהם 325 תלמידים בגילאי חטיבות הביניים והתיכון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by